Wiadomości z Mysłowic

Jak przenieść numer do innej sieci? Proces krok po kroku

  • Dodano: 2019-11-27 15:00

Przeniesienie numeru do innej sieci to prosty proces, który wymaga od użytkownika tylko wypełnienia wniosku. Warto wiedzieć, że decydując się na nowego operatora komórkowego, nowi klienci mogą liczyć na atrakcyjne warunki.

Krok pierwszy: wybór operatora

Od kilku lat w wielu sieciach możliwe jest przeniesienie numeru przez Internet, dzięki czemu nie trzeba nawet wychodzić z domu. Spore znaczenie ma jednak wybór odpowiedniego operatora, czyli sprawdzenie oferty usług telekomunikacyjnych w kilku sieciach. Ważne jest, aby najpierw zastanowić się nad własnymi potrzebami i ocenić, z czego rzeczywiście najczęściej się korzysta. Osoby, które sporo dzwonią, muszą mieć nielimitowane rozmowy, a ci, którzy na co dzień korzystają z Internetu na smartfonie, powinni mieć jak największy pakiet darmowego transferu danych. Po sprawdzeniu oferty różnych operatorów należy wejść na stronę wybranej sieci i kliknąć przycisk „przenieś numer”, skąd użytkownik zostanie przekierowany do kolejnych kroków.

Krok drugi: wypełnienie wniosku

Najważniejszym elementem przenoszenia numeru jest wypełnienie wniosku na stronie wybranego operatora. Warto wiedzieć, że osoby posiadające numer na kartę mogą go w tym momencie zmienić na dogodny abonament, a ci, którzy dotychczas korzystali z abonamentu, mogą wybrać elastyczne rozwiązanie, czyli kartę przedpłaconą. We wniosku należy podać swoje dane oraz obecny numer, a dodatkowo załączyć dotychczasową umowę z obecnym operatorem. Po wypełnieniu dokumentów klient otrzymuje od sieci oświadczenie, wniosek w formie online oraz pełnomocnictwo dla operatora.

Krok trzeci: podpisanie umowy

Wypełniając wniosek, konieczne jest podanie swojego adresu korespondencyjnego. Ostatnim elementem jest podpisanie nowej umowy, które zwykle odbywa się za pośrednictwem kuriera. Takie rozwiązanie jest bardzo proste i wygodne dla klientów. Kurier dostarcza przesyłki zwykle między 9 a 17, a w większych miastach czas może być wydłużony do godziny 18. W paczce od kuriera znajduje się umowa do podpisania. Warto wiedzieć, że przenosząc numer, użytkownik nie jest zobowiązany do żadnych dodatkowych opłat, a koszt związany z korzystaniem z usług to po prostu comiesięczna kwota do zapłaty. Postępując zgodnie z instrukcją na stronie operatora, każdy bez trudu przeniesie numer do innej sieci, a cały proces zajmie maksymalnie 15 minut.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.