Wiadomości z Mysłowic

Jak sprzedać samochód?

  • Dodano: 2018-07-24 08:00, aktualizacja: 2018-07-24 08:12

Obecnie dla każdego dorosłego człowieka posiadanie samochodu to już niemal standard. Pomimo dużej podaży na auta osobowe, ciągle rośnie na nie popyt, dzięki czemu sprzedaż pojazdu nie jest zadaniem skomplikowanym. Na zbycie samochodu jest kilka sprawdzonych sposobów.

Sprzedaż klientowi indywidualnemu

Jedną z najbardziej popularnych metod sprzedaży samochodu jest transakcja z chętnym klientem, który odkupi auto na własny użytek. Sprzedaż odbywa się po umówionej przez obie strony cenie, a jej potwierdzeniem jest zwykle umowa kupna-sprzedaży.

W przypadku takiej sprzedaży problematyczne może okazać się znalezienie klienta. Poszukiwania można prowadzić na kilka sposobów. Najłatwiejszym z nich jest kartka z ogłoszeniem, którą umieszcza się na szybie samochodu. Warto na niej wypisać wyposażenie samochodu oraz cenę i numer telefonu. Grono posiadaczy aut decyduje się również na zamieszczenie ogłoszenia w Internecie. Powstało już wiele portali aukcyjnych, za pośrednictwem których można sprzedać auto. Im bardziej atrakcyjne będzie ogłoszenie, tym większe jest prawdopodobieństwo, że szybciej znajdzie się osoba zainteresowana nabyciem pojazdu. Kluczowy jest dokładny opis wyglądu i wyposażenia auta oraz jego zdjęcia. Nie należy pomijać ewentualnych uszkodzeń. Dobrze jest podać również informację o dacie kolejnego przeglądu technicznego oraz końcu ubezpieczenia OC.

Sprzedaż specjalistycznej firmie

Mniej skomplikowaną i szybszą formą zbycia auta jest sprzedaż firmie, która zajmuje się skupowaniem aut osobowych. Liczyć się należy jednak z tym, że cena, którą zaproponuje taka firma może odbiegać od oczekiwań finansowych aktualnego właściciela. Profesjonalne firmy takie jak http://autoskup-slask.pl/ nastawione są nie tylko na zysk, ale również zadowolenie klienta, dlatego przed spotkaniem oferują bezpłatną wycenę samochodu. Jeżeli sprzedający jest zainteresowany, pracownik firmy dokonuje oględzin samochodu i podaje ostateczną ofertę. Po jej zaakceptowaniu przez obie strony możliwe jest podpisanie umowy kupna-sprzedaży oraz zapłata za pojazd.

Złomowanie

Samochód, którego stan techniczny nie jest najlepszy, można również zezłomować. Ta forma jest jednak opłacalna w przypadku aut bardzo zniszczonych, których stan nie pozwala na bezpieczną jazdę. Złomowaniu podlegają również pojazdy powypadkowe. Sprzedanie auta na złom przynosi zysk wynoszący zazwyczaj około 500 zł. Firma odbierająca samochód wystawi zaświadczenie o złomowaniu pojazdu, z którym należy udać się do wydziału komunikacji w celu wyrejestrowania auta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.