Wiadomości z Mysłowic

Jak studia podyplomowe mogą pomóc Ci awansować w karierze? Gdzie warto się wybrać?

  • Dodano: 2023-03-23 11:30

Studia podyplomowe są jedną z dostępnych form dalszego kształcenia przeznaczoną dla absolwentów studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia. Mogą się na nie zapisać osoby posiadające jeden z tytułów: licencjata, magistra bądź inżyniera. Zazwyczaj nauka na kierunku podyplomowym trwa 2 semestry, czyli rok. Rozważasz rozpoczęcie następnych studiów, ale nie do końca wiesz, jakie wybrać i co dają studia podyplomowe? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na nurtujące cię kwestie.

Dlaczego warto iść na studia podyplomowe?

Studia podyplomowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, ta forma edukacji może bowiem dać naprawdę wiele korzyści. Nauka na kierunku podyplomowym to przede wszystkim doskonała okazja do tego, aby podnieść swoje kwalifikacje lub zmienić branżę. Zapisując się na takie studia, możesz wyspecjalizować się w wybranej przez siebie dziedzinie i poszerzyć kompetencje w krótkim czasie. Jako uczestnik kierunku podyplomowego inwestujesz rozwój osobisty – inwestujesz w siebie. Tym samym budujesz profesjonalne CV i zwiększasz swoją konkurencyjność na rynku pracy. Wybierając studia podyplomowe, zdobywasz wykształcenie pod okiem wykwalifikowanej kadry. Na ogół zajęcia prowadzą eksperci – praktycy, przedstawiciele środowiska naukowego, oświaty i sektora biznesowego. Choć zajęcia odbywają się zwykle w trybie zaocznym (w soboty i niedziele), studia podyplomowe kształcą w sposób kompleksowy, o wiele szerzej niż kilkudniowe kursy i szkolenia.

Studia podyplomowe – opłacalne i przyszłościowe kierunki

Współcześnie możesz wziąć udział w rekrutacji na dziesiątki różnych kierunków studiów podyplomowych z wielu dziedzin. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór takiej specjalności, która będzie zgodna z twoimi celami zawodowymi. Prym pod kątem najbardziej perspektywicznych kierunków wiodą studia menedżerskie typu MBA, a także studia podyplomowe analityk biznesowy. Obydwa przygotowują wysokiej klasy specjalistów, gotowych podjąć zatrudnienie w środowisku międzynarodowym, w tym na stanowiskach zarządczych. W rankingach najbardziej opłacalnych studiów podyplomowych 2023 wysokie miejsca zajmuje również takie kierunki jak: Kadry i płace, Zarządzanie przedsiębiorstwem, Zarządzanie zespołem czy Zarządzanie projektami innowacyjnymi.

Jaką uczelnię wybrać na studia podyplomowe?

Studia podyplomowe mogą okazać się strategiczną kartą przetargową w znalezieniu lepszej pracy czy awansowaniu w obecnej. Polskie uczelnie wyższe stale rozbudowują swoje oferty i dopasowują je do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Planując rozpoczęcie studiów podyplomowych, warto dobrze zastanowić się nad uczelnią. Największe powodzenie mają te z ugruntowaną renomą, jak Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Aktualnie uczelnia proponuje ponad 90 kierunków kształcenia podyplomowego, w tym te z listy najbardziej opłacalnych. Rekrutacja na semestr letni (studia rozpoczynające się od marca) odbywa się w październiku/lutym, natomiast na semestr zimowy (studia rozpoczynające się od października) w czerwcu/wrześniu. Wybierając studia podyplomowe KSB UEK zyskujesz gwarancję najwyższej jakości kształcenia. Oferta uczelni jest bardzo bogata, dlatego na pewno znajdziesz kierunek dopasowany do twoich potrzeb. Warto dodać, że studiując w Krakowie – dynamicznie rozwijającej się i otwartej na nowych mieszkańców metropolii – masz szanse znaleźć atrakcyjną oraz satysfakcjonującą pracę.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.