Wiadomości z Mysłowic

Jak zabezpieczyć dostęp do danych w firmie?

  • Dodano: 2020-06-15 06:30, aktualizacja: 2020-06-15 06:33

Dzisiaj każda firma inwestuje wiele pieniędzy w kwestię bezpieczeństwa. Przedsiębiorstwa chcą bowiem zabezpieczyć swoje tajne dane przed konkurencją. Często zdarza się, że sami pracownicy wykradają potajemnie ważne informacje i sprzedają je innym zainteresowanym firmom.

Jak zabezpieczyć dane w firmie ?

Jeżeli chcemy zabezpieczyć dane przed nie powołanymi osobami to możemy ograniczyć dostęp do poszczególnych pomieszczeń dla pracowników. Jednym z takich rozwiązań może być klucz master . Dzięki niemu możemy otworzyć dowolną liczbę drzwi za pomocą jednego klucza. Możemy przypisać więc do poszczególnych pracowników różne klucze i tym samym uzyskamy selekcje dostępów do pomieszczeń dla naszych pracowników. Najczęściej taki klucz wprowadza się dużych firmach lub hotelach czyli tam gdzie w obiegu znajduje się duża liczba kluczy. Takie rozwiązanie posiada bardzo wiele zalet :

1. Dzięki master key, ograniczymy liczbę kluczy. Nie będziemy musieli składować wielu kluczy i szukać właściwego do odpowiednich drzwi. To oznacza, że możemy trzymać jeden klucz pod ręką zamiast całego zestawu.
2. Zmniejszymy liczbę kluczy w obiegu. Będzie to oznaczać, że ochronimy naszą firmę przed dorabianiem kluczy przez nie odpowiednie osoby.
3. Klucz master key, możemy w łatwy sposób pilnować, ponieważ możemy go mieć zawsze przy sobie.
4. Jeżeli pracownicy mają dostęp do wielu pomieszczeń to muszą posiadać lub pobierać każdorazowo odpowiedni klucz. W przypadku master key, mogą oni korzystać tylko z jednego klucza, który mogą mieć zawsze przy sobie.
5. Nie trzeba dorabiać wielu kompletów różnych kluczy. Każdy pracownik ma bowiem tylko jeden klucz.
6. Istnieje możliwość przeprogramowania wkładek w drzwiach w przypadku zgubienia master key
7. Wkładki w razie awarii, możemy w szybki sposób zamówić w firmie, która wprowadziła nam master key nawet po wielu latach
8. W przypadku zagrożenia, master key może otworzyć każde drzwi. Dzięki temu ewakuacja pracowników z zagrożonego budynku przebiega szybciej i sprawniej

Jak widać powyżej, master key to bardzo dobry sposób na zabezpieczenie swoich danych. Wyróżnia go na tle konkurencyjnych rozwiązań, prostota rozwiązania i ograniczenie liczby kluczy w całej firmie, które pozwala na ich łatwiejszą kontrolę. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że dostęp do naszych danych mają tylko odpowiednie osoby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.