Wiadomości z Mysłowic

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię samochodu?

  • Dodano: 2020-06-24 11:00, aktualizacja: 2020-06-26 16:42

Wynajem samochodu to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez Polaków. Pozwala lepiej zaplanować podróż (jeśli na miejsce docieramy samolotem lub pociągiem) lub uniknąć wydatków związanych z codzienną eksploatacją, ubezpieczeniem i serwisowaniem auta. By wypożyczenie pojazdu nie wiązało się ze zbędnymi problemami, przed wyborem konkretnej oferty, warto dobrze przeanalizować jej szczegóły. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Miejsce odbioru i zwrotu

To najważniejszy argument świadczący za wyborem danej wypożyczalni. Jeśli ta nie ma punktu w miastach, w których zamierzamy wynająć i zwrócić samochód, nawet najlepiej skonstruowana i najtańsza oferta nie zda się na wiele. Z tego powodu najlepiej jest wybierać wypożyczalnie sieciowe – zwłaszcza te działające we wszystkich największych miastach Polski i przy głównych lotniskach. Dzięki temu samochód zarezerwowany na przykład na https://carfree.pl/wypozyczalnia-samochodow-katowice/pl zwrócimy w innym mieście – nawet na drugim końcu kraju.

Dostępne modele samochodów

Kolejny czynnik decydujący o wyborze wypożyczalni to dostępność poszczególnych samochodów. Dobre firmy oferują wynajem co najmniej kilku modeli z każdego segmentu. Szczególnie szeroki wybór mamy zwykle w segmentach A, B i C. Wynika to z faktu, że wypożyczenie niewielkich aut wiąże się z małymi wydatkami, a one same nie sprawiają większych problemów przy poruszaniu się i parkowaniu w mieście.

Ceny wynajęcia aut

Wypożyczając samochód, warto też sprawdzić, jakie ceny oferują poszczególne działające w danym mieście firmy. Porównanie najlepiej przeprowadzić na tym samym lub zbliżonym modelu. Wynajęcie samochodu kompaktowego to zazwyczaj wydatek rzędu 70-100 złotych za dobę. Więcej na ten temat dowiemy się z artykułu „Ile kosztuje wypożyczenie samochodu na lotnisku Katowice-Pyrzowice?”.

Najważniejsze punkty regulaminu

Przed dokonaniem rezerwacji warto także uważnie przeczytać regulamin danej wypożyczalni. Może bowiem okazać się, że jej usługi nie są dostępne dla osób poniżej 21 roku życia oraz wymaga przedstawienia dokumentów, których aktualnie nie posiadamy. W regulaminie znajdziemy też informacje o ewentualnych dodatkowych kosztach czy limicie kilometrów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.