Wiadomości z Mysłowic

Jaki hosting wybrać? Kilka sprawdzonych porad

  • Dodano: 2019-11-19 12:30

Właśnie stałeś się świeżo upieczonym właścicielem strony internetowej? Nosisz się z zamiarem uruchomienia własnej wirtualnej wizytówki? A może masz talent pisarski i planujesz zacząć działać w sieci jako bloger? Niezależnie od tego, jakie są Twoje powody, dla których chcesz zacząć funkcjonować w Internecie, nie obejdziesz się bez jednej konkretnej usługi, a mianowicie wyboru właściwej dla Twej witryny www opcji hostingowej. Czym się kierować stojąc przed koniecznością zdecydowania się na określony wariant hostingu? Przeczytaj o tym w dalszych fragmentach naszego elektronicznego poradnika.

Uptime

Uptime to pojęcie odnoszące się do konkretnego przedziału czasowego, w którym urządzenie serwerowe działa bezawaryjnie. Określa się go w procentach i dzięki gruntownej selekcji różnorodnych wariantów hostingowych proponowanych przez rozmaite firmy typu Linuxpl.com, specjalizujące się w dostawie usług internetowych, mamy sposobność wytypowania najlepszego obiektywnie hostingu, który będzie opierał się na najdłuższym uptime czyli czasie, kiedy maszyna serwerowa będzie działała bez zarzutów, a co za tym idzie nasza strona www również, nawet w momencie gdy dojdzie do niespodziewanej awarii. Niektóre marki hostingowe inwestujące w solidny sprzęt komputerowy najwyższej klasy mogą pochwalić się nawet 99 procentowym uptime.

Jakość maszyny

Nie da się ukryć, że nawet korzystny cenowo wariant hostingowy nie sprawdzi się, kiedy nie będzie wiązał się z dysponowaniem solidnej jakości urządzeniami. Mowa tu o najwyższej klasie sprzęcie technicznym, jakie stanowić będą maszyny serwerowe, na których wydzielane zostaną przestrzenie dyskowe dla poszczególnych klientów hostingowych. Jednym z głównych kryteriów wyboru hostingu powinien być dobry stan techniczny dysków komputerów stanowiących serwery danej marki. Im lepsza ich jakość, tym automatycznie większe prawdopodobieństwo, że rzadziej dojdzie do awarii i przestoju w pracy danego urządzenia. Równie kluczowym parametrem okazuje się szybkość łącza. Ten czynnik także da się sprawdzić, zanim podejmiemy decyzję o tym, z której  firmy hostingowej będziemy korzystać, decydując się na hosting.

Gwarancja bezpieczeństwa

Na koniec jeszcze jedno ważne kryterium wyboru właściwego rozwiązania hostingowego – bezpieczeństwo. Jest to niesamowicie istotne, aby firma z usług której masz zamiar korzystać była sprawdzonym dostawcą. Solidna marka dba o swoich klientów, nie tylko proponując im współpracę na zasadzie umowy podpisywanej przez obydwie strony, ale także daje stuprocentową gwarancję bezpieczeństwa powierzanych im danych poufnych. Mowa tu między innymi o właściwych zabezpieczeniach elektronicznych serwerów – na przykład przed atakami hackerów i przypadkami phishingu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.