Wiadomości z Mysłowic

Jakie powinno być doświadczenie opiekunki w Niemczech?

  • Dodano: 2022-01-14 14:45

W sieci widnieje wiele ogłoszeń, które oferują pracę dla opiekunek w Niemczech bez doświadczenia. Warto jednak zadać sobie pytanie, czy opłaca się ufać takim ofertom. Opiekunka wyjeżdżająca do pracy powinna posiadać doświadczenie. Istotne są także dwa inne aspekty: znajomość języka niemieckiego i cechy charakteru. Sprawdź, czy praca w niemieckiej opiece jest dla Ciebie!

Osobowość i zaangażowanie: najważniejsze w niemieckiej opiece

W zawodzie opiekunki doświadczenie jest bardzo ważne, ale nie najważniejsze. Najbardziej liczy się to, jaką jesteś osobą i jaki masz charakter. Praca jako opiekunka w Niemczech jest specyficzna, gdyż na co dzień zajmujesz się drugą osobą. Zwykle jest to człowiek w podeszłym wieku, czasem cierpiący na choroby przewlekłe. Potrzebuje więc troski, życzliwości i akceptacji. Dlatego tak ważny jest spokój, pozytywne nastawienie i uśmiech. Przyda się również duża dawka asertywności, a także siła charakteru, która pomoże w chwilach tęsknoty za domem.

Opiekunka w Niemczech powinna znać język niemiecki

Kluczową umiejętnością, której wymaga się w opiece w Niemczech, jest znajomość języka obcego. To ten czynnik w dużej mierze decyduje o przyjęciu kandydata do pracy. Jeśli jednak nie mówisz po niemiecku, nie martw się. W Agencji Veritas możesz skorzystać z darmowych lekcji niemieckiego dla opiekunek, i to od podstaw. Kiedy już podszkolisz język, śmiało możesz aplikować. Jeżeli nie jesteś pewna, czy Twój poziom językowy wystarczy, żeby pracować jako opiekunka w Niemczech, skontaktuj się z konsultantem z agencji. Specjalista z chęcią pomoże Ci określić stopień zaawansowania językowego. Doradzi też, jakie kroki możesz podjąć, żeby szybko dostać pracę.

W opiece w Niemczech istotne jest też doświadczenie

Rekruterzy zatrudniający opiekunki do pracy w Niemczech zwracają uwagę także na doświadczenie. Staż pracy ma znaczenie, ale jeśli to Twoje pierwsze spotkanie z branżą, nie martw się. Doświadczeniem może być nie tylko praca w opiece nad seniorem. Liczy się też na przykład wolontariat w domu opieki, w szpitalu czy nawet opiekowanie się starszym lub schorowanym członkiem rodziny. Wykształcone pielęgniarki, fizjoterapeuci, rehabilitanci, psychologowie również mogą spać spokojnie. Wszystko to zwiększa Twoje szanse na zatrudnienie. Do pracy w opiece w Niemczech może więc aplikować każdy, kto czuje się na siłach, nawet jeżeli wcześniej nigdy nie pracował za granicą.

Chcesz zostać opiekunką w Niemczech? Skontaktuj się z agencją Veritas Opieka. Sprawdź oferty pracy na stronie: Praca dla opiekunek w Niemczech 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.