Wiadomości z Mysłowic

Kalkulator zdolności kredytowej - w czym Ci pomoże?

  • Dodano: 2019-07-04 10:15

Rozważasz swój pierwszy kredyt, ale nie jesteś pewny, czy spełniasz wymagania koniecznie do udzielenia pożyczki? Sprawdź swoją zdolność kredytową za pomocą prostego narzędzia online - http://hipotekaodpodstaw.pl/kalkulator-zdolnosci-kredytowej/.

Doradca kredytowy czy kalkulator zdolności kredytowej online?

Obliczenie zdolność kredytowej, szczególnie dla osób, które do tej pory nie korzystały z produktów finansowych, może wydawać się trudnym i skomplikowanym zadaniem. Jest kilka sposób na to, jak zrobić to szybko i z dużym prawdopodobieństwem obliczyć szanse na otrzymanie kredytu. Wiele osób stawia na poradę od doradcy kredytowego, który nie tylko wyliczy naszą zdolność kredytową, a także porówna oferty banków i wskaże tę najbardziej korzystaną dla nas. 

Instytucje finansowe, w trosce o swoich klientów i oszczędność czasu, coraz prężniej rozwijają się także w Internecie. Prostym narzędziem online, dzięki którym przeprowadzisz szybką symulację wiarygodności finansowej jest kalkulator kredytowy. Mechanizm działa na podobnej zasadzie jak doradcy kredytowi - na podstawie podanych danych przeprowadza szybką analizę zdolności, której wynik pomoże ci podjąć decyzję o złożeniu wniosku kredytowego. Warto pamiętać, że kalkulatory nie biorą pod uwagę bardziej zaawansowanych czynników, które wpływają na naszą wiarygodność finansową jak BIK (historia kredytowa) czy oceny punkowej banku.

Jak działa kalkulator zdolności kredytowej?

W celu przeprowadzenia szybkiej symulacji online, kalkulator poprosi cię o podanie następujących danych:

  • dochód miesięczny
  • kwota kredytu
  • okres spłaty 
  • wysokość oprocentowania
  • rodzaj rat (stałe czy zmienne)
  • prowizja
  • inne zobowiązania, które spłacasz co miesiąc (np. czynsz, rachunki za prąd, itp.)

Wybrane parametry pozwolą na szybkie oszacowanie wiarygodności finansowej i wskażą orientacyjną maksymalną kwotę kredytu, o którą możesz się ubiegać. Oprócz obliczenia zdolności kredytowej, kalkulator podpowie ci oferty największych banków, które wpisują się w twoje możliwości. Zestawienie produktów finansowych pozwoli ci szybko porównać dostępne opcje i wybrać tę najbardziej adekwatną do twoich oczekiwań.

Oczywiście, wynik analizy nie jest wiążący - jest jedynie przesłanką do tego, jakiej oferty możesz się spodziewać. Po wypełnieniu wniosku kredytowego, skontaktuje się z tobą konsultant banku, który zaprezentuje finalne warunki przyznania kredytu. Wynika to z tego, że instytucje bankowe traktują każdego klienta indywidualnie, a ilość przesłanek, którymi się kierują jest dalece bardziej skomplikowana od tego, co mogą zaoferować ci proste narzędzia online.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.