Wiadomości z Mysłowic

Kawa Inka - zawsze smaczna, ciągle modna

  • Dodano: 2015-12-15 08:30, aktualizacja: 2015-12-15 08:40

Kawa  - czy naprawdę jest dla każdego?

Zastanówmy się jednak dobrze. Zapewne jesteś smakoszem tego czarnego napoju i jedna torebka dobrej kawy więcej Ci nie zaszkodzi. I wiesz, że nawet jeśliby lekarz z jakiegoś powodu zakazał Ci jej codziennego picia, zawsze możesz trzymać ją dla gości – bo osób pijących kawę raczej prędko nie zabraknie. Czy jednak taki prezent będzie na stop procent trafiony? Moim zdaniem niekoniecznie, gdyż dobry prezent to przede wszystkim prezent osobisty. Tak więc dla osoby zwykłej kawy nie lubiącej, lub po prostu nie mogącej jej z jakichś względów pić, lepiej kupić kawę bezkofeinową, i to dobrą – taką, która będzie stanowić jej porządny substytut. Taka jak kawa Inka, lub inna kawa tak zwana „zbożowa”.

Zalety kawy bezkofeinowej

Kawa typu Inka jest idealna nie tylko dla osób zmuszonych do ograniczenia kofeiny ze względów zdrowotnych. Tak naprawdę jej spożywanie można by zalecić wielu osobom – w tym odchudzającym się, cierpiącym na bezsenność, i na co dzień spożywającym zbyt wiele „zwykłej” kawy bezkofeinowej. Inka ze względu na brak kofeiny jest też idealna dla kobiet w ciąży i karmiących.

Składnik deserów i nie tylko

Mam dobrą wiadomość także dla osób, które wykorzystują często kawę w kuchni, jako składnik przepisów. Kawa Inka znakomicie zastępuje zwykłą kawę rozpuszczalną, używana między innymi do przyrządzania tortów, kremów, ciasteczek i lodów. Co więcej, słodycze w takiej postaci mogą również spożywać małe dzieci. Zresztą nie bez powodu jest podawana najmłodszym już na stołówkach w… żłobkach.

Gdy jesteśmy na diecie…

Współczesna Inka to naprawdę lekka kompozycja pełnowartościowych składników pochodzących z wyprażonych ziaren jęczmienia, żyta, a także zdrowej dla nas cykorii. Nie ma więc wiele wspólnego z czymś, co kiedyś, jeszcze przed czasami PRL-u, funkcjonowało jako kawa „żołędziówa”. Co więcej, dziś kawa Inka (https://www.makro.pl/shop/pl/office/product/746930001003) - to przede wszystkim zdrowy i lekki produkt zawierający błonnik. Jest także niskokaloryczna (jeden kubek to jedyne 14 kalorii) i można ją pić bez ryzyka wzmożonego głodu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by przyrządzać ją tak, jak zwykliśmy pić naszą ulubioną kawę – czy to w formie latte, czy cappuccino, czy jako gęstą i mocną „małą czarną”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.