Wiadomości z Mysłowic

Kondycja skóry – jakie czynniki mają na nią wpływ?

  • Dodano: 2021-10-14 09:30

Wygląd to pierwsze, na co zwracamy uwagę. Największe znaczenie ma twarz, dlatego zadbana cera jest tak pożądanym atutem. Na szczęście nie tylko geny wpływają na to, jak prezentuje się cera. Dużą rolę pełni pielęgnacja. Jak w takim razie dbać o skórę, by utrzymać ją w dobrej kondycji?

Co wpływa na kondycję skóry?

Wiele osób twierdzi, że mimo pielęgnacji, kondycja skóry nie ulega poprawie. Okazuje się jednak, że na stan cery ma wpływ dużo więcej czynników. Pierwszym z nich jest prowadzony styl życia. Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że dieta jest tylko dla osób pragnących schudnąć. Nic bardziej mylnego! Zbilansowany jadłospis powinien być częścią życia każdego z nas, zwłaszcza że odbija się na kondycji skóry, włosów, paznokci, a często nawet samopoczucia. Dieta musi być bogata w owoce, warzywa, ryby i białe mięso, zaś wolna od produktów przetworzonych, fast foodów, słodyczy i ostrych przypraw. Aby poprawić wygląd cery warto też zrezygnować z palenia papierosów i picia alkoholu. Skórze szkodzi też solarium, spanie w makijażu, nadmierne opalanie oraz picie niewystarczającej ilości wody.

Kondycja skóry – jak ją poprawić?

Skoro już wiesz, co wpływa na kondycję skóry, naucz się chronić przed szkodliwymi czynnikami. Możesz na przykład wprowadzić do swojej rutyny zdrową dietę, pić 2-3 litry wody dziennie oraz wyzbyć się nałogów. Jednak nie zapominaj o odpowiedniej pielęgnacji. Kupuj tylko kosmetyki wysokiej jakości, pozbawione SLS, SLES, alkoholu i parabenów. Możesz też włączyć do diety suplementy diety. Więcej przeczytasz o tym na stronie https://estesynergy.com/zdrowa-i-gladka-skora/. Różnego rodzaju preparaty mogą przynieść mnóstwo korzyści, ale musisz pamiętać, by stosować je zgodnie z zaleceniami producenta. W razie gdyby zdrowa dieta, odpowiednia pielęgnacja oraz suplementy diety nie pomogły, udaj się na badania. Być może masz problem z hormonami. Zwróć się po poradę do specjalisty, by na dobre poprawić kondycję skóry. To pomoże Ci pozbyć się dokuczliwych niedoskonałości.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Judyta

    Moja skóra jest w całkiem dobrej kondycji. Oprócz używania kremów, balsamów itp., żeby nawilżać ją z zewnątrz piję też cisowianke, żeby zrobić to od wewnątrz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.