Wiadomości z Mysłowic

Kredyt na samochód dla firm - od czego zależy jego cena?

  • Dodano: 2017-10-06 16:15

O cenie kredytu na samochód dla firm decyduje szereg parametrów, które warto znać, zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy kredytowej. Przyjrzyjmy się im zatem nieco bliżej.

Wiek auta a koszty kredytu na samochód firmowy

Najczęściej, choć nie zawsze, decydujemy się na sfinansowanie zakupu nowego auta kredytem. Ci, którzy finansują nowe auto mogą liczyć na niższe oprocentowanie kredytu niż kupujący auto kilkuletnie. Dzieje się tak dlatego, że ryzyko kredytowe rośnie wraz z wiekiem pojazdu, co powoduje, że banki zwiększają oprocentowanie kredytu proporcjonalnie do liczby lat samochodu. Zdarza się też, że bank udzielający kredytu określa limit wieku pojazdu, na który możemy dostać kredyt. Jego granica zależy od indywidualnych ustaleń danej instytucji finansowej. W efekcie kredyt na samochód dla firm może być droższy, jeśli decydujesz się na zakup używanego pojazdu, co powoduje, że lepiej zastanowić się nad zakupem nowego auta na kredyt.

Okres kredytowania

Niektóre banki uzależniają też wysokość oprocentowania kredytu na samochód dla firm od okresu kredytowania. Jak się łatwo domyślić, im dłuższy okres spłat, z tym większym oprocentowaniem możesz mieć do czynienia. To jednak zależy od banku, a zdarzają się oferty kredytowe, które niezależnie od okresu kredytowania będą jednakowo oprocentowane.

Zdolność kredytowa kredytobiorcy

Wysokość oprocentowania kredytu na samochód firmowy może obniżyć lub podwyższyć także ocena indywidualnej zdolności kredytowej klienta. Mniejsza zdolność powoduje wzrost ryzyka kredytowego, a to z kolei przekłada się na podniesienie oprocentowania kredytu.

Prowizja bankowa w kredycie na samochód firmowy

Wcale nie najmniejszym kosztem związanym z kredytem na samochód dla firm jest prowizja banku za jego udzielenie. Ona także jest ustalana indywidualnie, w zależności od banku. Dlatego przy wyborze autokredytu trzeba porównać ze sobą jak największą liczbę ofert, aby wybrać najkorzystniejszą opcję. Należy też sprawdzić, czy bank nie pobierze dodatkowej prowizji, jeśli zdecydujemy się – na przykład – na wcześniejszą spłatę kredytu.

Gdzie szukać kredytu na samochód dla firmy?

Biorąc to wszystko pod uwagę, dobrze jest zacząć poszukiwania kredytu na samochód firmowy od banku, w którym posiadamy już od jakiegoś czasu rachunki i jesteśmy z nim związani. Może się bowiem okazać, że nasza lojalność zostanie doceniona i właśnie tutaj otrzymamy najbardziej korzystne  warunki udzielenia kredytu. W drugiej kolejności warto zaś zajrzeć do banków, w których mieliśmy już kredyty i spłaciliśmy je z sukcesem. Tu również, jako sprawdzony klient, możemy zostać docenieni atrakcyjną ofertą. Istnieją także instytucje finansowe powiązane z markami samochodów, takie jak Volkswagen Financial Services dla marek z Grupy Volkswagena. Zwykle mają one nie tylko atrakcyjne, ale i rozszerzone propozycje finansowania samochodów (np. o pakiety serwisowe). Zapytajmy o takie oferty w salonach dealerskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.