Wiadomości z Mysłowic

Kto może liczyć na kredyt gotówkowy w banku?

  • Dodano: 2016-06-28 16:45

Potrzebujesz szybkiej gotówki w większej sumie? W takim przypadku warto udać się do banku po kredyt gotówkowy. To popularna forma wsparcia domowego budżetu. Obecnie można dostać go nie tylko w placówce, ale również przez Internet. Jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać?

Kredyty gotówkowe, czyli konsumpcyjne, które nazywane są także pożyczkami gotówkowymi, są udzielane przez wszystkie banki. Szeroka oferta powoduje, że znalezienie odpowiedniej formy finansowania nie jest takie trudne, ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że banki podchodzą do swoich klientów oraz ich możliwości w inny sposób niż firmy pozabankowe.

Zdolność kredytowa to podstawa

Aby móc otrzymać dobry kredyt gotówkowy, trzeba przede wszystkim posiadać zdolność kredytową na odpowiednim poziomie. Oznacza to, że należy udowodnić swoje zarobki lub inne dochody, na przykład z tytułu emerytury lub renty.

Podstawą do obliczenia zdolności kredytowej jest zazwyczaj umowa o pracę, jednak mogą być to także umowy cywilnoprawne z ostatnich kilku miesięcy. W niektórych bankach zdolność kredytowa jest też liczona z wykorzystaniem aktualnego PIT-u lub przez analizę wpływów i wydatków na rachunek bankowy, gdy o kredyt będzie się wnioskowało w tym samym banku.

Historia kredytowa w BIK i innych bazach

Na to, czy uda nam się uzyskać kredyt bankowy, ma też wpływ nasza historia kredytowania. Kredytobiorcy, którzy wcześniej mieli lub mają obecnie zaciągnięte kredyty albo też kupowali coś na raty, budują swoją historię kredytową. Główną bazą sprawdzaną przez banki jest BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, ale istnieją także inne instytucje, na przykład Rejestr Dłużników ERIF BIG czy BIG InfoMonitor.

Jeżeli regularnie spłacasz raty, wówczas twoja historia jest pozytywna i łatwiej będzie ci uzyskać kolejne kredyty. W przeciwnym razie, gdy pojawiały się opóźnienia lub nawet zaniechanie spłaty, historia kredytowania jest negatywna i o kolejne kredyty jest już znacznie trudniej, czasem jest to wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji z pomocy finansowej można korzystać tylko w instytucjach pozabankowych.

Komentarze (2)    dodaj »

  • ll

    lol

  • frujera

    Ja w przypadku kredytów szukam sobie ich porównania na stronach intrnetówych takich jak rankingifinansowe.pl i dopiero ide do wybranego. jeszcze nie zdarzylo mi sie, zeby mi odmowili ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.