Wiadomości z Mysłowic

Letni urlop w Hiszpanii. Sprawdź, co warto zwiedzić

  • Dodano: 2017-05-17 11:30

Wakacje tuż tuż, dlatego biura podróży są coraz częściej odwiedzane przez osoby, które chcą wypocząć i zregenerować siły po całorocznej pracy. Jednym z krajów cieszących się sporą popularnością wśród turystów z Polski jest Hiszpania, do której jeździmy nie tylko celem relaksacji, lecz również z chęcią obejrzenia atrakcyjnych architektonicznie obiektów i zwiedzenia wielu ciekawych miejsc. Planujesz wycieczkę do Hiszpanii? Poniżej zamieściliśmy kilka propozycji, które warto zapisać na swojej liście miejsc wartych odwiedzenia, w największym z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim.


 

4 największe atrakcje turystyczne Hiszpanii – te miejsca po prostu musisz zobaczyć!

Na pierwszej pozycji postanowiliśmy umieścić Katedrę Najświętszej Marii Panny w Sewilli. Ten mogący pochwalić się licznymi walorami architektonicznymi obiekt powstał w miejscu meczetu zbudowanego przez muzułmańską dynastię Almohadów. Jest on szczególnie doceniany przez turystów z całego świata, nie tylko przez ludzi wielkiej wiary. Co więcej, katedra ta została uznana za jeden z najpiękniejszych kościołów gotyckich na świecie. A przecież jest ich co niemiara, więc możesz uwierzyć na słowo, że jest on naprawdę wyjątkowy.

Twojej uwadze nie powinien umknąć również Wielki Meczet znajdujący się w Kordobie. Obiekt ten pochodzi z VIII wieku i skrywa bogatą historię, którą warto poznać osobiście. Nawet najlepiej wykonana fotografia nie jest w stanie oddać jego uroku i piękna. Wielokrotnie przebudowywany budynek obecnie pełni rolę katedry rzymskokatolickiej diecezji Córdoba w Hiszpanii.

Ciekawi Cię dawne życie królewskie? Jeśli tak to powinieneś wygospodarować trochę wolnego czasu na zwiedzenie Alkazaru w Sewilli. Jest to znany na cały świat pałac królewski, który wzniesiono jeszcze w XI wieku. Przed wiekami był on siedzibą przedstawicieli kalifatu kordobańskiego, którzy cenili sobie wszystkie jego wygody. Podróżujący uznali, że jest to jeden z najładniejszych kompleksów pałacowych na terenie całej Hiszpanii.

Nadal masz czas na odkrywanie ciekawych zakątków? Koniecznie udaj się do Alhambry – warownego zespołu pałacowego w Grenadzie, który powstał w XIII wieku. Jest to świadectwo przebywania ostatnich Arabów w Hiszpanii. Pałac robi ogromne wrażenie na każdym kto ma go okazję zobaczyć na własne oczy. Jest on dużo większy niż pokazują zdjęcia, a jego zwiedzenie zajmuje dobrych kilka godzin.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.