Wiadomości z Mysłowic

Likwidacja przebarwień - na co warto się zdecydować?

  • Dodano: 2020-01-24 13:00

Nie od dziś wiadomo, że nieestetyczne zmiany na skórze, którymi są również przebarwienia przeszkadzają ich posiadaczom. Przede wszystkim negatywnie oddziałując na ich samoocenę. Niestety zakrywanie zmian makijażem nie zawsze jest skuteczne. Właśnie dlatego warto zapoznać się z innymi metodami.

Skąd biorą się przebarwienia?

Przebarwienia to zmiany, które najczęściej pojawiają się na skórze twarzy, szyi i dekoltu. Paradoksalnie to właśnie te miejsca są najbardziej eksponowane więc wszelkie niedoskonałości nie są mile widziane. W jaki sposób one powstają? Otóż wszystko to za sprawą melaniny, czyli barwnika znajdującego się w skórze. Jego nierównomierne rozłożenie na skutek zwiększonej produkcji sprawia, że powstają opisywane przebarwienia. Wspomniana zwiększona produkcja pojawia się nie tylko na skutek nadmiernej ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych, ale również zaburzeń hormonalnych i chorób. Te pierwsze często pojawiają się w okresie stosowania antykoncepcji hormonalnej, czasie ciąży, karmienia piersią, a także przekwitania. Przebarwienia pojawiają się także wskutek trwającej lub przebytej choroby tarczycy, jajników lub nadnerczy.

Likwidacja przebarwień domowymi trickami

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że likwidację przebarwień można rozpocząć już w domu. By tego dokonać wystarczy dobrze przyjrzeć się zawartości swoich szafek. Jeśli znajdą sie w nich: cytryna, ogórek, soda oczyszczona i woda mineralna to można spokojnie przystępować do działania. Z tych składników można bowiem przygotować tonik i dwie maseczki służące do likwidacji przebarwień. Pierwszy to po prostu wyciśnięty sok z cytryny nakładany na skórę przy pomocy wacika kosmetycznego. Z kolei pierwsza maseczkę wykonuje się mieszając sodę oczyszczoną z wodą mineralną. Przygotowaną papkę nakłada się na skórę i trzyma przez kilka minut. Po tym czasie należy ja dokładnie zmyć. Tak samo szybka w przygotowaniu jest druga maseczka. Wystarczy bowiem zetrzeć na tarce ogórka i dodać do niego kilka kropel soku z cytryny. Te domowe sposoby jeśli będą stosowane regularnie mogą skutkować rozjaśnieniem i wyrównaniem kolorytu skóry. Z całą pewnością wpłyną również bardzo pozytywnie na jej regenerację i odżywienie.

Likwidacja przebarwień przy pomocy profesjonalnych zabiegów

Niestety opisane powyżej domowe metody nie u każdego się sprawdzą lub po prostu ich efekty będą niezgodne z oczekiwaniami. Wówczas można udać się do jednego z salonów kosmetycznych np. do https://salonpieknecialo.pl/ i zapoznać z ofertą zabiegów mających na celu likwidacje przebarwień. Wśród propozycji z całą pewnością nie zabraknie dobrze znanych peelingów, a także mezoterapii czy krioterapii. Dobre salony kosmetyczne, a także gabinety medycyny estetycznej będą oferowały również zabiegi laserowe, które uznawane są obecnie za najskuteczniejsze w walce z wieloma problemami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.