Wiadomości z Mysłowic

Manekiny wystawowe w dekoracji wnętrz

  • Dodano: 2018-06-11 14:45

Dekoracje wnętrz pozwalają na takie dopasowanie mebli, dodatków i kolorów, aby były one odzwierciedleniem nas samych. Tak samo jest w przypadku projektantów ich pracowni oraz wnętrz osób prywatnych, które interesują się modą. Poznaj manekiny wystawowe i ich zastosowanie w dekoracji.
 

Projektant a pracownia
Pracownie jest miejscem, które w pewnym sensie odsłania duszę artysty. W zależności od tego, czy jest skryty, czy ekspresyjny dopasowuje przestrzeń w taki sposób, aby mógł tworzyć. Dzięki temu już sama pracownia mówi nam, z jakim człowiekiem mamy do czynienia. Podobnie jest zresztą w życiu prywatnym. To, w jaki sposób wygląda nasz dom czy cykl dnia, jasno określa jakie wartości są dla nas istotne. Kiedyś dużą wagę przywiązywało się do wręcz sterylnego porządku. W tej chwili wiele osób woli spędzić czas z rodziną czy na wspólnych wyjazdach niż codziennie sprzątając mieszkanie. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, które z podejść jest lepsze. Najważniejsze jest bowiem aby być szczęśliwym, gdyż to dom służy nam, a nie odwrotnie. Podobnie jest w przypadku pracowni i jej aranżacji. Artysta, żeby móc tworzyć potrzebuj do tego warunków, a to jak one będą wyglądały, zależy już tylko od jego indywidualnych preferencji.

Wnętrza w kreatorskim stylu

Wielu miłośników mody decyduje się na innowacyjne rozwiązania również w swoim mieszkaniu. Jednym z nich jest wykorzystanie elementów krawieckich jako dekoracji. Manekiny wystawowe cieszą się największą popularnością wśród aranżacji modowych wnętrz. Wynika to głównie z faktu, że są one najbardziej kojarzone zarówno z samym projektowanie, jak i miłością do kupowania i najnowszych trendów. Poza tym mogą pełnić również funkcję praktyczną. Manekiny wystawowe dostępne pod tym linkiem z łatwością zastąpią na przykład klasyczny wieszak. Wybierając modele realistyczne, możemy stworzyć naprawdę wyjątkowe wnętrze. Decydując się z kolei na manekiny uniwersalne, pozostawiamy sobie pole do popisu w kwestii jego aranżacji.

Manekiny wystawowe nie tylko w sklepach
W ostatnim czasie manekiny zyskały dużą popularność w aranżacji nie tylko witryn sklepowych. Doskonale sprawdzają się również na przykład w restauracjach. Realistyczny manekin ubrany w strój stylem nawiązujący do serwowanej kuchni jest niezwykłą dekoracją, która na twarzy nie jednego klienta może wywołać uśmiech. Dużą popularnością cieszą się również kolorowe modele zachęcające do odwiedzenia danej restauracji. W tym momencie pewnie nie jednej osobie przychodzi na myśl pulchny kucharz z tacą, na której widoczne jest smakowicie wyglądające danie.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.