Wiadomości z Mysłowic

Masło kakaowe – wspaniały surowiec kosmetyczny

  • Dodano: 2021-11-02 15:15

Powszechnym zastosowaniem ziaren kakaowca jest produkcja czekolady. Jednak niewiele osób wie, że wykorzystuje się je również w branży kosmetycznej. Masło kakaowe jest surowcem chętnie stosowanym przez producentów. Wzmacnia działanie preparatów do pielęgnacji, dzięki czemu przynoszą bardziej zauważalne efekty. Sprawdź, co Ty musisz wiedzieć o tym niezwykłym surowcu!

Masło kakaowe – surowiec kosmetyczny o pielęgnacyjnym działaniu

Masło kakaowe to tłuszcz pozyskiwany z nasion kakaowca. Owoce drzewa były cenione już w starożytnych kulturach. Na przykład Aztekowie traktowali je jako środek płatniczy, a Majowie przyrządzali z nich napój. Nic w tym dziwnego – nasiona kakaowca zawierają mnóstwo magnezu, ale są też źródłem antyoksydantów. Samo masełko wykazuje praktycznie całkowitą biozgodność, dzięki czemu nie uczula. Jest więc odpowiednie dla każdego typu skóry, w tym także dla alergików. Ale jakie konkretnie ma właściwości? Przede wszystkim doskonale chroni przez szkodliwym wpływem promieni UV. Zabezpiecza skórę, a równocześnie pozytywnie wpływa na proces opalania. Jednak nie zapominajmy, że masło kakaowe to surowiec kosmetyczny, któremu sławę przyniosły odmładzające właściwości. Zawdzięcza to składnikom odżywczym, które zawiera. Niweluje działanie wolnych rodników oraz stymuluje produkcję kolagenu. Do tego zmniejsza widoczność zmarszczek i przywraca skórze elastyczność. Warto wspomnieć, że masło kakaowe też świetnie nawilża i nie pozostawia po sobie tłustego filmu. Doskonale się wchłania. Jak wykorzystać te właściwości w codziennej pielęgnacji?

Masło kakaowe – jak wykorzystać je w codziennej pielęgnacji?

Dzięki temu, że masło kakaowe jest jednym z surowców kosmetycznych o doskonałej wchłanialności, można stosować je zarówno na noc, jak i na dzień. Niektórzy dodają masełko do ulubionych kosmetyków, a inni aplikują je samodzielnie. Chociaż surowiec występuje w formie twardej kostki, po kontakcie ze skórą szybko topnieje. Łatwo więc go rozprowadzić. Jeśli stosujesz wieloetapową pielęgnację twarzy, masło kakaowe będzie idealne podczas etapu nawilżania, zamiast drogeryjnego kremu. Produkty na bazie surowca nadają się także do pielęgnacji suchych łokci, nóg, rąk oraz ust. Masło kakaowe niweluje widoczność rozstępów, więc można aplikować je też na brzuch, uda i pośladki. Wiele osób stosuje je do pielęgnacji włosów, ponieważ dostarcza kosmykom witaminy, dzięki którym mogą rosnąć gęste i długie.

Masło kakaowe – gdzie kupić ten surowiec kosmetyczny?

Producenci kosmetyków chętnie wykorzystują masło kakaowe do swoich produktów. Nie da się jednak ukryć, że pozyskują je z innych źródeł niż osoby prywatne. Najczęściej korzystają bowiem z usług dystrybutorów działających na rynku europejskim, takich jak https://oqema.pl/produkty/branza-kosmetyczna/oleje-roslinne-masla-i-woski-naturalne/. Dystrybutorzy oferują wysokiej jakości surowce kosmetyczne, które nadają się do stosowania przy produkcji kosmetyków. Masło kakaowe skutecznie zwiększa ich wartość, wzmacniając pielęgnacyjne działanie. Dzięki niemu wytwarzane produkty zyskują nowe właściwości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.