Wiadomości z Mysłowic

Medycyna estetyczna. Który gabinet medycyny estetycznej Katowice wybrać?

  • Dodano: 2017-08-22 13:30

Medycyna estetyczna jest jednym z działów medycyny, zajmujących się poprawą jakości życia ludzkiego. Początków medycyny estetycznej możemy dopatrywać się już w starożytności. Dominowała ona przede wszystkim wśród Greków, Egipcjan i Rzymian, którzy zainteresowani poprawami swojego wyglądu przeprowadzali różnego rodzaju doświadczenia w tym zakresie. Bez wątpienia jednak, w starożytności zabiegi niwelujące defekty urody funkcjonowały na znacznie niższym poziomie aniżeli w dzisiejszych czasach. Jednakże z pewnością nadały początek medycynie estetycznej.

W dzisiejszych czasach zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mają zarówno wielu przeciwników jak i zwolenników, jednakże mając na względzie coraz większy rozwój nowoczesnych technik jak również chęć dorównania wyglądem gwiazdą mediów społecznościowych zwolenników tego rodzaju poprawiania urody znajdziemy coraz to więcej.

W tym miejscu pojawia się zasadnicze pytanie – na jaki rodzaj zabiegu się zdecydować ? Odpowiedź wbrew pozorom wcale nie jest taka prosta. Medycyna estetyczna swoim zakresem obejmuje szereg różnorodnych usług, w tym zwłaszcza: zabiegi wykonywane przy pomocy laserów frakcyjnych, masaże chemiczne, powiększanie ust kwasem hialuronowym, niwelowanie zmarszczek, mezoterapia igłowa, niwelowanie cieni pod oczami i zmarszczek, redukcja nadpotliwości a nawet usuwanie blizn rozstępów czy znienawidzonego przez wiele kobiet cellulitu i wiele, wiele innych. Bez wątpienia wybór zależy od oczekiwań samego pacjenta oraz problemu z jakim się on zmaga. Jeżeli chodzi o efekt wykonywanego zabiegu musimy pamiętać, że wszystko zależy od pacjenta w szczególności jego wieku i metabolizmu. Jednak większość zabiegów pozwala na stosunkowo szybką widoczność efektów od kilku dni do około kilku tygodni. W krótszym czasie zdecydowanie pojawią się efekty które można osiągnąć na przykład przy użyciu botoksu czy wypełniaczy. Czas ten uwzględnia przede wszystkim ustąpienie ewentualnych obrzęków czy siniaków po zabiegowych. Jednakże istnieją też procedury, po których to efekty będą widoczne dopiero po kilku tygodniach, przykładem może być zabieg z użyciem osocza bogato płytkowego.

Jeżeli już zdecydujemy się na konkretny rodzaj zabiegu pojawia się kolejny problem, a mianowicie jaki gabinet najlepiej wybrać? Bez wątpienia najwyżej oceniane oraz przynoszące najbardziej zadowalające efekty są gabinety medycyny estetycznej w Katowicach. Dzięki temu, że pracują w nich eksperci jak i sam poziom świadczonych usług jest na bardzo wysokim poziomie pacjenci z pewnością wyjdą zadowoleni nowego wyglądu. Podkreślić należy, że z uwagi na sporą liczbę gabinetów medycyny estetycznej w Katowicach jak i coraz to większe zainteresowanie ich usługami, również ceny są bardzo konkurencyjne. Wiadomo jednak, że ostateczny koszt zabiegu zależy od jego rodzaju, stopnia defektu oraz częstotliwości wykonania serii. Podkreślić należy, że na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej decydują się w szczególności osoby starsze, zainteresowane redukcją zmarszczek czy odmłodzeniem swojego wyglądu, z czym wiąże się u nich także poprawa samopoczucia.

Poznaj gabinet medycyny estetycznej Katowice - Freshmed

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.