Wiadomości z Mysłowic

Metalowa ramka na zdjęcia i plakaty - jak najlepiej wykorzystać ten typ opraw?

  • Dodano: 2020-02-04 13:30

Mimo, że metal jest wykorzystywany w dekoracjach wnętrz od setek lat, wykonane z niego detale potrafią nadać pomieszczeniu nowoczesny charakter. Częściowo wynika to zapewne z nowoczesnych metod obróbki, ale z pewnością nie bez znaczenia jest forma tych elementów. Zazwyczaj składają się na nie proste linie i geometryczne kształty, a powierzchnia jest wyszlifowana na gładko lub lekko matowa. Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać walory metalowych ramek do oprawiania zdjęć i grafik.

Metalowa ramka do plakatów i grafik

Plakaty i grafiki najlepiej prezentują się w wąskich ramach lub wręcz w antyramach. Szczególnie w przypadku kolekcjonerskich plakatów i cennych grafik stosowane jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci szyby lub pleksiglasu, by ochronić papier przed pobrudzeniem.

Metalowa ramka będzie pasować właściwie do wszystkich typów plakatów, choć można manipulować jej kolorem. W przypadku nowoczesnych zwykle najlepsza będzie w kolorze stali lub lakierowana na czarno, natomiast reprodukcje secesyjnych plakatów dobrze odnajdą się w towarzystwie ciepłych kolorów, np. miedzianym lub złotym.

Metalowa ramka do zdjęć

Metal – zarówno błyszczący, jak i matowy – doskonale pasuje do minimalistycznych wnętrz, utrzymanych w monochromatycznych barwach. Odcienie czerni, bieli i szarości połączone ze stalą i szkłem to niedrogie, a przy tym efektowne połączenie sprawiające, że pomieszczenie wygląda ekskluzywnie i nowocześnie.

Metalowa ramka do zdjęć jest dobrym pomysłem na oprawianie fotografii w tak urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze wyglądają w takim otoczeniu fotografie czarno-białe lub z wyraźną przewagą jakiegoś intensywnego koloru.

Kolorowe zdjęcia dobrze wyglądają zarówno w metalowej ramce ze stali lub aluminium, jak i w cieplejszych odcieniach – pod tym względem warto więc dobierać ramkę tak, by pasowała do aranżacji pomieszczenia. Rozmaite metalowe oprawy można znaleźć zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych, takich jak https://www.oprawiamy.pl/c133,ramki-metalowe. Warto sprawdzić, czy na takich stronach znajduje się jakiś dział z poradami – często można tam znaleźć sugestie dotyczące wykorzystania konkretnych produktów lub po prostu ogólne wskazówki dotyczące oprawiania różnych obiektów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.