Wiadomości z Mysłowic

Miażdżyca: najważniejsze informacje na temat tej choroby

  • Dodano: 2018-03-07 14:00

Miażdżyca jest jedną z najpowszechniej występujących chorób, a grono osób walczących z tym problemem konsekwentnie się poszerza. Dlaczego choroba ta jest tak wielkim zagrożeniem? Skąd tak wiele przypadków zachorowań?

Wielki wpływ na powszechność tej choroby ma brak wiedzy na jej temat oraz niezdrowy styl życia. Jak wynika ze statystyk, większość pacjentów walczących z miażdżycą musi się z nią zmagać z powodu błędów, które popełniali wcześniej w codziennym życiu. Prowadzenie zdrowego trybu życia oraz dbanie o lekką dietę – oto podstawowe zasady, na jakich opiera się profilaktyka tej choroby. Co jeszcze warto wiedzieć na jej temat?

W wielu przypadkach wielkim problemem jest zbyt późno postawiona diagnoza oraz fakt, iż chory przez długi czas ignorował objawy miażdżycy. A jakie symptomy mogą świadczyć o jej rozwoju? Objawy miażdżycy nie są, niestety, zbyt wyraźne, ważne są zatem systematyczne wizyty u lekarza oraz wykonywanie na bieżąco najważniejszych badań. Szczególnie ważne stają się tu takie badania, jak badanie poziomu glukozy lub cholesterolu.

By chronić się przed miażdżycą, warto też w porę zadbać o swe zdrowie i zacząć prowadzić zdrowy styl życia. Wiadomo przecież, że jednym z czynników mających istotny wpływ na rozwój miażdżycy jest palenie papierosów, wiadomo też, że istotny wpływ na tego typu problemy zdrowotne ma niewłaściwa dieta. Tłuste mięsa warto zastąpić chudymi, dania smażone – gotowanymi, pieczonymi lub duszonymi. Warto też włączyć do swego menu większą ilość warzyw i owoców – lekkich i smacznych przekąsek, które dostarczą nam wielu cennych dla zdrowia witamin. Jeśli dodatkowo będziemy pamiętać o systematycznej aktywności fizycznej, skutecznie zmniejszymy ryzyko zachorowania na miażdżycę – podstępną i uciążliwą chorobę, która w XXI wieku staje się istną plagą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.