Wiadomości z Mysłowic

Miksokret - dlaczego warto z niego korzystać?

  • Dodano: 2021-06-08 09:30

Prawidłowo wykonana podłoga to nie tylko trwała i estetyczna posadzka, która stanowi jej ostatnią, najbardziej wierzchnią warstwę. Kluczem do uzyskania powierzchni odpornej na uszkodzenia czy działanie wilgoci jest wysokiej jakości podkład podłogowy. Jego optymalne właściwości można osiągnąć nie tylko dzięki odpowiednim materiałom, bo równie wiele zależy od techniki aplikacji zaprawy betonowej. Tutaj niezwykle przydatny okazuje się miksokret – urządzenie bardzo dobrze znane przez posadzkarzy. Czym się wyróżnia i dlaczego warto na niego postawić?

Miksokret – czym się charakteryzuje?

Choć maszyny typu mixokret coraz częściej pojawiają się w wyposażeniu firm budowlanych, to wciąż nie każdy potrafi poprawnie je zidentyfikować. W telegraficznym skrócie – miksokret to urządzenie przeznaczone pracom posadzkarskim. Zostało zaprojektowane tak, aby umożliwiać zarówno wyrobienie zaprawy betonowej o dobrych właściwościach wytrzymałościowych i plastycznych, jak również doprowadzenie gotowej masy na wybrany przez siebie obszar. Co ważne, wiele modeli miksokretów dostępnych na rynku jest wyposażonych w kółka, dzięki czemu możliwa jest szybka i sprawna zmiana stanowiska pracy.

Miksokret – prosty sposób działania

Agregat mieszająco-pompujący, bo pod taką nazwą również funkcjonuje w branży, tylko na pozór wydaje się skomplikowany i trudny w obsłudze. Operator maszyny, niezależnie od doświadczenia, nie powinien mieć jednak większych problemów z opanowaniem schematu pracy sprzętu. Do jego zadań należy wrzucenie cementu i kruszywa do podajnika oraz dolanie do niego wody – wszystko oczywiście w odpowiednich proporcjach. Składniki trafiają do mieszarki, gdzie następuje wyrabianie zaprawy betonowej. Ta zostaje doprowadzona na miejsce wylewki wężem tłocznym, przy udziale sprężarki. Potem wystarczy precyzyjnie ją rozprowadzić oraz zatrzeć i czekać, aż się zwiąże.

Miksokret i jego zalety

Nie brakuje powodów, dla których miksokret powinien stać się standardowym elementem wyposażenia podczas prac posadzkarskich. Jego wielofunkcyjność w postaci możliwości przygotowania i doprowadzenia wylewki betonowej na miejsce docelowe to spora oszczędność czasu i wysiłku. Do tego podkład podłogowy wyróżnia się wysoką jakością i łatwością w zacieraniu. Warto też wspomnieć, że mieszanka betonowa powstała w miksokrecie nie wnosi do pomieszczeń tyle wilgoci co tradycyjnie przygotowywane zaprawy, co automatycznie wpływa na krótszy czas jej wiązania. To z kolei przyspiesza moment, w którym można przystąpić do aplikacji posadzki podłogowej i sprawnie zakończyć inwestycję. Warto też zaznaczyć, że mixokrety są nadzwyczaj wydajne, a zasięg węży może sięgać nawet 150m. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.