Wiadomości z Mysłowic

Motorhome insurance - specjalistyczne ubezpieczenie kampera

  • Dodano: 2018-10-23 08:00, aktualizacja: 2018-10-23 08:12

Polski rynek ubezpieczeniowy jest mało przyjazny dla właścicieli kamperów. Samochody kempingowe są ubezpieczane w Polsce na takich samych zasadach jak inne pojazdy, przez co polisy są drogie, a zakres ochrony niewystarczający. W Wielkiej Brytanii dostępne są znacznie atrakcyjniejsze ubezpieczenia, dzięki którym miłośnicy caravaningu bezpiecznie podróżują po całej Unii Europejskiej.

Polisa dedykowana miłośnikom kamperów

Motorhome insurance to ubezpieczenie specjalistyczne, które jest przeznaczone wyłącznie dla osób korzystających z kamperów. Polisa jest dostosowana do ich specyficznych potrzeb, dlatego jest powszechnie wybierana na Wyspach Brytyjskich. W podstawowej wersji ochrona obowiązuje na terenie całej UE przez 90 dni, natomiast możliwe jest jej rozszerzenie do 180 lub 365 dni w zależności od tego, jak często podróżuje się kamperem.

Ochrona ubezpieczeniowa jest szeroka, a w jej ramach można skorzystać z pokrycia kosztów usunięcia wielu szkód. Wśród nich można wymienić uszkodzenia szyby przedniej, awarie sprzętu kempingowego, markizy, zamków samochodowych i utratę kluczyków, zniszczenie instalacji we wnętrzu kampera, a także szkód wyrządzonych przez samego kierowcę kampera. Szkody są usuwane na koszt ubezpieczyciela bez względu na to, kto przyczynił się do ich powstania. Takie rozwiązanie sprawia, że towarzystwo ubezpieczeniowe pokrywa koszty usunięcia awarii, nawet gdy powstały podczas wypadku spowodowanego przez kierowcę kampera, bądź gdy są wynikiem nieostrożnej zabawy dzieci na kempingu.

Składka dopasowana do możliwości finansowych

Składka na motorhome insurance dostępne na https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/ jest dopasowana do możliwości finansowych ubezpieczonego. Właściciel kampera może korzystać z atrakcyjnych zniżek dla stałych klientów, a także innych bonusów. Dodatkowo użytkownicy samochodów kempingowych wyprodukowanych przed rokiem 1998 (mających ponad 20 lat), mogą indywidualnie negocjować warunki umów z towarzystwem ubezpieczeniowym. Składki dla starszych kamperów są niewysokie, dlatego na wykupienie polisy mogą pozwolić sobie nawet mniej zamożni klienci.

Wykupując polisę motorhome insurance, płaci się jednakową składkę zarówno, gdy zamierza się podróżować wyłącznie po Wyspach Brytyjskich, jak i gdy chce się odwiedzać zagraniczne kempingi. Niewymagane jest kupowanie dodatkowej polisy na wyjazdy poza kraj, dlatego oferowana ochrona jest wyjątkowo atrakcyjna. Dzięki ubezpieczeniu zyskuje się możliwość nieograniczonego, beztroskiego poróżowania po Europie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.