Wiadomości z Mysłowic

Na co warto zwrócić uwagę przy wynajmie magazynu?

  • Dodano: 2015-06-18 13:30

Wynajęcie przestrzeni magazynowej to bardzo wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców i właścicieli firm. Istnieje jednak kilka istotnych aspektów, na które należy zwrócić uwagę, aby wynajem magazynów przyniósł wymierne korzyści.

Pierwszym z nich jest lokalizacja. Poszukując przestrzeni magazynowej należy rozważyć, jakie punkty lokalizacyjne, będą najlepsze w kontekście prowadzonej działalności. Na przykład W przypadku zakładów produkcyjnych najlepszym wyjściem będzie magazyn położony w pobliżu firmy. Przedsiębiorca nie musi wówczas ponosić niepotrzebnych kosztów transportu, zarówno surowców, jak i gotowych produktów. O atrakcyjności lokalizacji decyduje wiele czynników, między innymi infrastruktura drogowa. Wolny dostęp do węzłów autostradowych oraz dróg szybkiego ruchu sprawia, że usytuowanie magazynu jest ze wszech miar korzystne.

Kolejny niezwykle istotny aspekt wynajmu magazynów to cena. Oczywiście nie może być ona zbyt wysoka. Kwestie ceny należy bezwzględnie uregulować w umowie najmu. Umowa nie powinna naruszać interesów wynajmującego magazyn, ani najemcy. Jeżeli niska cena jest dla przedsiębiorcy priorytetem, może on rozpocząć poszukiwania magazynu od okolicy, w której obiektów tego typu jest wiele. Im jest ich mniej, tym czynsz za wynajem będzie wyższy. 

Zobacz: http://www.warehouses.pl/

Należy zadbać o to, aby w umowie ujęty był czas najmu oraz warunki wypowiedzenia. Z pewnością warto poszukać ofert z krótszym, niż np. 10 lat czasem najmów. W ciągu tak długiego okresu może okazać się, że warunki na rynku zmieniły się diametralnie i podpisane warunki umowy nie są korzystne. 

Ważne z punktu wiedzenia prowadzonej działalności mogą okazać się również takie czynniki, jak powierzchnia magazynu, jego stan techniczny, dostęp do mediów oraz wyposażenie magazynu w pomieszczenia biurowe i socjalne. Może okazać się na przykład, że powierzchnia magazynowa oferowana przez wynajmującego jest zbyt mała, a konstrukcja nie dopasowana do potrzeb przedsiębiorstwa.

Wynajem magazynu wymaga odpowiednio skonstruowanej umowy. W przeciwnym wypadku możemy narazić się na niepotrzebne kłopoty. Umowa zgodna z obowiązującymi zasadami i przepisami powinna przede wszystkim gwarantować obu stronom równe prawa i obowiązki. Precyzyjne określenie praw i obowiązków obu stron pozwoli uniknąć w przyszłości nieporozumień i konfliktów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.