Wiadomości z Mysłowic

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt hipoteczny?

  • Dodano: 2020-04-23 08:45, aktualizacja: 2020-04-23 09:00

Większość Polaków, którzy marzą o własnościowym mieszkaniu, korzysta z pomocy banków i wybiera kredyt hipoteczny. Często jest to ich jedyna możliwość, aby było ich stać na zakup własnego mieszkania, które tak naprawdę nie do końca jest ich. Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu hipotecznego i na co zawrócić uwagę przy jego wyborze?

To bardzo ważne, aby zanim zaciągniemy zobowiązanie, odpowiednio przygotować się do całego procesu. Kredyt hipoteczny to długotrwałe zobowiązanie, które najczęściej zaciągamy na kilkadziesiąt lat dlatego warto porównać wiele ofert na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne i wybrać najlepszą. Warunki kredytowania są niezmienne, za to nasza sytuacja w tym czasie może zmienić się diametralnie. Dlatego tak ważne jest, aby warunki, jakie wynegocjujemy z bankiem, były optymalne i aby wysokość raty była dostosowana do zmieniających się warunków. Takie wynegocjowanie kredytu hipotecznego, a właściwie jego rat i okresu spłaty jest kluczowe dla całego procesu spłaty.

Kredyt hipoteczny – na co zwrócić uwagę przy zobowiązaniu?

Jest wiele kwestii, jakie należy rozważyć przy kredycie hipotecznym. Jednym z ważniejszych zagadnień jest pomoc doradcy kredytowego, czy skorzystanie z pomocy osoby, która zna się na tym temacie i będzie mogła nam podpowiedzieć. W pierwszej kolejności ważna jest nasza historia kredytowa, która pokazuje jakie ryzyko będzie musiał podjąć bank w związku z udzieleniem nam kredytu. Banki nie lubią ponosić dużego ryzyka, dlatego bardzo chętnie kredyty hipoteczne otrzymują młodzi ludzie w sile wieku i w pełni zdrowia, zdolni do pracy. Tak, aby pieniądze im powierzone wróciły do banku. Jest to bardzo ważne, gdyż im mniejsze ryzyko kredytowe ponosi bank, tym chętniej przyzna nam zobowiązanie.

Zdolność kredytowa a kredyt hipoteczny

Bank w pierwszej kolejności sprawdza naszą zdolność kredytową. Ważną informacją jest fakt, że możemy nad nią pracować i zmieniać ją na swoją korzyść, wystarczy skorzystać z trików, które podpowiadają doradcy kredytowi. W skład zdolności kredytowej wchodzi wiele elementów, które mogą się zmieniać w zależności od instytucji finansowej, jednak w dużej mierze trzon zdolności kredytowej nie zmienia się. W jej skład wchodzą comiesięczne wpływy, jakie wpływają na nasze konto osobiste, ilość osób, jaka stanowi nasze gospodarstwo domowe, miejsce zamieszkania, wykształcenie, stan cywilny, rodzaj umowy, które reguluje stosunek zatrudnienia, czy historia kredytowa. Te wszystkie cechy raz określają ryzyko kredytowe banku i pomagają ustalić wysokość raty i okres spłaty.

Dlaczego historia kredytowa jest taka ważna?

Niektórzy z nas zapominają o zdolności kredytowej, jednak jest to jeden z ważniejszych czynników. Przy kredycie hipotecznym możemy mieć pewność, że bank zweryfikuje nasz status w Biurze Informacji Kredytowej  i jeśli widniejemy tam jako niepewny płatnik, to możemy mieć spore problemy z uzyskaniem kredytu. W oczach banku jesteśmy osobami niewiarygodnymi, które nie spłacają zaciągniętych zobowiązań. Nie jest to dobry zwiastun współpracy na przyszłość, nawet jeśli zadłużenie to wynik młodzieńczej głupoty, czy po prostu niedbalstwo. Banku nie obchodzi powód zadłużenia, a fakt, że po prostu nie spłaciliśmy go pomimo umowy w określonym terminie. Dlatego warto mieć to z tyłu głowy, starając się o uzyskanie kredytu hipotecznego w przyszłości.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytową?

W wyborze najlepszej oferty kredytowej pomoże nam ranking kredytu hipotecznego, gdzie będziemy mogli, porównać atrakcyjne oferty pod kątem interesujących nas cech. Taki ranking dokładnie pozwala monitorować sytuację na rynku kredytowym i pozwala nam nabyć określone umiejętności związane z pozyskaniem własnego kredytu. Jeśli potrzebujemy dokonać symulacji zdolności kredytowej, możemy skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, który jest niezbędny do wskazania wysokości raty i okresu spłacania, dostosowanego do naszej indywidualnej sytuacji. Takie narzędzia pomogą nam przygotować się do całego procesu i zyskać odpowiednią wiedzę, która może okazać kluczowa przy staraniu się o kredyt hipoteczny. Warto również sprawdzić oferty kredytów gotówkowych na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe , które mogą okazać się równie korzystne.

Co wziąć pod uwagę przy kredycie hipotecznym?

Jeśli wybieramy zobowiązanie, to powinniśmy wziąć pod uwagę oprocentowanie kredytu hipotecznego, jednak warto pamiętać, że to nie będą jedyne koszty, jakie będziemy zmuszeni opłacić. Jeśli zależy nam na poznaniu wszystkich kosztów związanych z wybranym kredytem hipotecznym, to warto zmierzyć wartość RRSO, które oprócz oprocentowania zawiera w sobie prowizję, ubezpieczenie oraz wszystkie inne koszty. Warto podkreślić fakt, że kredyt hipoteczny bez wkładu własnego nie jest możliwy. Dlatego warto się przygotować, że będziemy poproszeni o wpłatę odpowiedniego procentu od pożyczonej kwoty. Nie jest to nowa zmiana, ale nie wszyscy o niej wiedzą. Jednak dla przyszłych kredytobiorców jest to niezwykle istotna wiadomość. Aby nie być zaskoczonym przez zmiany w prawie, warto skonsultować się z doradcą kredytowym, który zna wszystkie przepisy i łatwo przeprowadzi nas przez cały proces starania się o zobowiązanie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.