Wiadomości z Mysłowic

Na jakie składniki maski do włosów warto zwrócić uwagę?

  • Dodano: 2021-11-29 07:45, aktualizacja: 2021-12-27 10:28

Maski do włosów to kosmetyki, które wciąż nie cieszą się tak dużą popularnością co odżywki. Tymczasem ich działanie jest znacznie silniejsze i może pomóc w walce z konkretnym problemem. Aplikując je na pasma włosów, dostarczamy im niezbędnych substancji, które mogą działać odżywiająco, nawilżająco czy wygładzająco. Ale na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu tego rodzaju produktów?

Czy maski do włosów uzupełniają pielęgnację włosów?

Podstawowa pielęgnacja włosów zakłada stosowanie produktów pielęgnacyjnych, takich jak szampony oraz odżywki. Warto jednak uzupełnić rutynę o inne produkty, które również cieszą się niemałą skutecznością. Stosuje się je nieco rzadziej, ale to głównie dlatego, że ich skład jest niezwykle bogaty w wartościowe substancje aktywne. W ostatnim czasie konsumenci chętnie sięgają po takie produkty, jak choćby Garnier maski do włosów, które występują w wielu wariantach. Dzięki temu łatwiej dopasować kosmetyk do porowatości. 

Pielęgnacja powinna obejmować nie tylko same włosy, ale także skórę głowy. To tutaj mogą rozwijać się niektóre choroby, w tym również niepożądane, nadmierne złuszczanie naskórka. Aby temu zapobiec, powinniśmy regularnie stosować kosmetyki odpowiednie dla naszych potrzeb. Maski do włosów także są istotnym elementem rutyny. Mogą pomóc nam w walce z konkretnym problemem, jak choćby utratą owłosienia, łupieżem czy suchością skóry. 

Składniki aktywne a maski do włosów

Maski do włosów zawdzięczają swoje właściwości substancjom aktywnym, które znalazły się w ich składzie. Warto zwrócić na nie uwagę przy zakupie kosmetyku. W większości przypadków producenci wyszczególniają w widocznym miejscu listę składników, dlatego już na pierwszy rzut oka wiemy, jakiego działania możemy się spodziewać. 

Jak często powinniśmy stosować maski do włosów?

Częstotliwość stosowania produktów tego rodzaju ma kluczowe znaczenie. Używane raz na miesiąc maski do włosów na pewno nie przyniosą takich rezultatów, jak kosmetyki nakładane na pasma przynajmniej raz w tygodniu. Jak często powinniśmy sięgać po ulubione preparaty? Będzie to zależne przede wszystkim od tego, jak często myjemy skórę głowy oraz włosy. Nierzadko są to 2-3 mycia w tygodniu. W takim przypadku po maskę sięgamy tylko raz, a w pozostałe dni wybieramy klasyczną odżywkę. 

Nie jest również powiedziane, że w naszej pielęgnacji powinna być obecny tylko jeden wariant tego kosmetyku. Poszczególne produkty warto stosować zamiennie – dzięki temu możemy zadziałać na więcej niż jeden problem. Raz zastosujemy maskę nawilżającą, by przy następnej okazji sięgnąć po wariant odżywczy. Możliwości jest naprawdę wiele. 

Podczas wybierania produktu powinniśmy zwrócić uwagę na substancje, które zaliczyć można do następujących grup: protein, humektantów lub emolientów. Dbając o tak zwaną równowagę PEH, możemy sprawić, że nasza fryzura będzie prezentowała się doskonale. Emolienty tworzą barierę ochronną, czyli okluzję, dzięki której powstrzymywana jest utrata nawilżenia. Humektanty to składniki pochłaniające i wiążące wodę, podczas gdy proteiny odbudowują uszkodzenia i są odpowiedzialne za regenerację włosów. 

W składach masek warto szukać przede wszystkim naturalnych dodatków, których działanie znane jest nam już od dawna. Może być to między innymi miód, jedwab, gliceryna, oliwa z oliwek czy ekstrakt z awokado. Im więcej składników pochodzenia naturalnego, tym więcej możliwości i właściwości, które mogą pozytywnie wpłynąć na stan naszych włosów. 

Maska do włosów – sposób aplikacji

Sposób aplikacji maski do włosów także ma znaczenie. Wiele osób nie sprawdza, jakie są zalecenia producenta, a ten bardzo często wskazuje, że nie jest to kosmetyk, który powinniśmy nakładać na skalp. Warto również wiedzieć, że nie wszystkie maski do włosów musimy spłukiwać. Dostępne są i takie warianty, które nakładamy jako ostatni krok przed suszeniem. Mają one podobne właściwości co mgiełki ochronne.

W przypadku produktów, które muszą być zmyte, powinniśmy pamiętać o tym, aby robić to delikatnie i powoli. Nasze włosy mogą być bardzo wrażliwe, dlatego warto robić wszystko, aby zapobiec ich wypadaniu i uszkodzeniom. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.