Wiadomości z Mysłowic

Nie wiesz, jaki kierunek studiów wybrać? Poznaj najlepsze kierunki!

  • Dodano: 2022-06-23 14:45

Wybór kierunku studiów to trudne zadanie. W końcu dyplom i umiejętności, które zdobywa się w trakcie trwania nauki, mogą rzutować na późniejszą karierę. Co jednak w sytuacji, jeśli zupełnie nie wiesz, jaki kierunek wybrać? Zapoznaj się z listą wartościowych propozycji Politechniki Krakowskiej.

Informatyka

Nie od dziś wiadomo, że studia informatyka to jeden z najchętniej wybieranych kierunków w dzisiejszych czasach. Dzieje się tak, ponieważ zapotrzebowanie na specjalistów z branży komputerowej nieustannie rośnie. Wiąże się to nie tylko z możliwościami rozwoju, ale także wysokimi zarobkami. Po ukończeniu studiów informatycznych I stopnia otrzymasz tytuł inżyniera, a w późniejszym czasie możesz pogłębiać swoją wiedzę na studiach magisterskich.

Architektura

Jeżeli interesują Cię nauki ścisłe, a do tego świetnie radzisz sobie z rysunkiem, to architektura może okazać się idealnym kierunkiem dla Ciebie. Oprócz samej architektury plan studiów obejmuje także zagadnienia z zakresu urbanistyki, planowania przestrzennego oraz ochrony i konserwacji zabytków. Możesz także zdecydować się na studiowanie architektury w języku angielskim. Szczegóły znajdziesz na stronie https://rekrutacja.pk.edu.pl/project/architektura-j-angielski/

Budownictwo

W ostatnim czasie zapotrzebowanie na specjalistów z branży budowlanej wciąż wzrasta i wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie się utrzymywał. W Polsce obserwuje się znaczny deficyt mieszkań, w związku z czym liczba inwestycji nieustannie się powiększa. To doskonały moment dla osób, które chcą zdobyć tytuł inżyniera budownictwa. Dzięki ukończeniu studiów nie tylko zyskasz prawo do wykonywania zawodu, ale także zdobędziesz wiedzę z zakresu organizacji procedur, realizacji oraz przepisów dotyczących przemysłu budowlanego.

Inżynieria materiałowa

To interdyscyplinarna dziedzina, która łączy w sobie zagadnienia z wielu nauk technicznych, ale również z chemii, biologii, a nawet medycyny. Na studiach dowiesz się, jakie metody są wykorzystywane do kształtowania materiałów. Poznasz także ich szczegółową budowę, właściwości oraz przeznaczenie. Dużym sukcesem w tej dziedzinie może pochwalić się dr hab. inż. Bożena Tyliszczak, profesor Politechniki Krakowskiej. Naukowczyni znalazła się na liście magazynu „Forbes Woman” wśród 22 Polek, które mają szansę wpłynąć w tym roku na obecną rzeczywistość.

Architektura krajobrazu

To idealny kierunek dla osób, które mają w sobie duszę artysty, interesują się naukami przyrodniczymi, a przy tym mają smykałkę do projektowania. Architektura krajobrazu pozwala zdobyć umiejętności planowania zagospodarowania terenu czy rewaloryzacji zabytków. Na studiach poruszane są także zagadnienia z zakresu rekultywacji obiektów przemysłowych czy pielęgnacji i ochrony elementów przyrody. Kierunek ten zdecydowanie warto studiować na Politechnice Krakowskiej – w maju otrzymał akredytację International Federation of Landscape Architects, która będzie obowiązywać w latach 2022-2027.

Inżynieria wzornictwa przemysłowego

Kolejnym kierunkiem, który łączy w sobie zagadnienia techniczne ze sztuką, jest inżynieria wzornictwa przemysłowego. Na tematy z obu dziedzin przeznacza się podobną ilość zajęć dydaktycznych, dzięki czemu absolwent otrzymuje kompleksowe przygotowanie do wykonywania zawodu inżyniera projektanta. Jeżeli wybierzesz inżynierię wzornictwa przemysłowego na PK, możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich również na Politechnikach w Eindhowen i Mediolanie.

Środki transportu i logistyka

To kierunek, który daje szerokie pole manewru, ponieważ umożliwia wybór jednej z aż czterech specjalizacji. Studenci mogą zdecydować się na inżynierię pojazdów szynowych, logistykę i spedycję, bezpieczeństwo i eksploatację środków transportu lub automatyzację logistycznych systemów transportowych. Transport nieustannie się rozwija i jest podstawą globalnej gospodarki, więc specjaliści z tej dziedziny z pewnością będą nieustannie poszukiwani na rynku pracy.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.