Wiadomości z Mysłowic

Nowa praca w Katowicach!

  • Dodano: 2017-01-26 11:30

Człowiek powinien uczyć się całe życie, zwłaszcza jeżeli nie jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji. Bez wątpienia znakiem współczesnych czasów jest powszechność zawodowego przekwalifikowywania się i zmieniania branży. Jednak nic dziwnego, skoro na rynku istnieje tyle możliwości zdobycia nowego „fachu”.

Jak znaleźć nową pracę?

Znużenie w związku z wykonywanym zawodem, niezadowolenie ze środowiska i atmosfery pracy czy zbyt niskie zarobki, stanowią bardzo często zalążek ku poszukiwaniom nowego zatrudnienia. Jest to bardzo słuszna tendencja, gdyż męczenie się w niesatysfakcjonującej pracy nie prowadzi do niczego dobrego.

Zdarza się jednak, że mamy ściśle ukierunkowane wykształcenie i wydaje się nam, że nie mamy szans na znalezienie innej pracy. Nic bardziej mylnego. W relatywnie krótkim czasie można całkowicie się przebranżowić i zdobyć praktyczną wiedzę. Najlepsze są do tego szkoły policealne.

Do podjęcia nauki na niektórych kierunkach wystarczy ukończone gimnazjum lub ośmioklasowa szkoła podstawowa, więc nie są to zbyt restrykcyjne wymogi. Najlepiej oczywiście wybierać renomowane i bogate w wykwalifikowaną kadrę placówki, takie jak szkoła policealna GoWork. Katowice w woj. śląskim są największym ośrodkiem biznesowym i edukacyjnym, dając tym samym ogromne możliwości rozwoju oraz realizacji zawodowej. Dlatego też w razie chęci zdobycia nowej specjalizacji i znalezienia ciekawej pracy, śmiało można zapisać się do tutejszej szkoły policealnej.

Dla kogo szkoła policealna?

Jak już wspomniano wcześniej, wiele kierunków dostępnych jest dla absolwentów gimnazjów i ośmioklasowych szkół podstawowych, aczkolwiek przy niektórych wymagane jest ukończenie szkoły średniej. Kursy są jednoroczne lub dwuletnie i skoncentrowane przede wszystkim na dostarczeniu praktycznych umiejętności – dzięki temu absolwenci szkoły policealnej nie powinni mieć trudności ze znalezieniem zatrudnienia.

Przykładowo szkoła masażu w GoWork trwa dwa lata, a po jej zakończeniu można liczyć na zatrudnienie ośrodkach rehabilitacyjnych, gabinetach odnowy biologicznej czy klubach sportowych. Szkoła jest bardzo elastyczna, jeżeli chodzi o dostosowywanie się do dyspozycyjności kursantów. Można uczyć się zarówno w trybie dziennym, jak i weekendowym oraz wieczorowym. Nauka nie musi więc kolidować z aktualnymi zobowiązaniami zawodowymi.

Szkoły policealne to idealne miejsce dla osób, które są gotowe rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu zawodowym i znaleźć wymarzone oraz satysfakcjonujące zatrudnienie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.