Wiadomości z Mysłowic

Nowe kierunki lotów z katowickiego lotniska

  • Dodano: 2016-09-23 12:15

Nowy samolot i loty w wielu nowych kierunkach. To wszystko w najbliższym sezonie pojawi się na lotnisku Katowice – Pyrzowice.

Ubiegły rok zakończył się dla katowickiego lotnika liczbą ponad 3 mln odprawionych pasażerów. Aż połowa z nich została obsłużona przez Wizz Air. W ciągu 12 lat działalności katowickiego lotnika, ten przewoźnik odprawił już 13 mln pasażerów i nie ma zamiaru na tym poprzestać. Wizz Air zadeklarował bowiem, że w 2017 roku na wszystkich trasach z Katowic będzie dysponować ponad 2,2 mln miejsc. By podołać tym wszystkim liczbom, na lotniku Katowice – Pyrzowice rozpocznie loty nowy samolot. Będzie to już szósta maszyna Wizz Air – Airbus A320.

Tegoroczny rozkład lotów został już wzbogacony o kilka nowych kierunków. Pojawiły się już połączenia do Liverpoolu, na grecką wyspę Korfu, a także do Alghero na Sardynii. To jednak nie jest koniec. Już pod koniec października rozpoczynają się regularne loty do nowych miejsc.

Pojawią się chociażby dwa loty na Wyspy Kanaryjskie. Już 31 października będzie można polecieć na Teneryfę, a od 3 listopada na Lanzarote. Pierwszy z tych lotów będzie się odbywać dwa razy w tygodniu, a drugi raz w tygodniu.

Z Katowic będzie można również polecieć do Dubaju. Tutaj samoloty wystartują 31 października. Początkowo miały się one odbywać dwa razy w tygodniu, jednak już w pierwszym dniu sprzedaży wykupiono 10 procent biletów przeznaczonych na cały sezon, a ceny szalały praktycznie bez granic. W efekcie tego Wizz Air, odpowiadając na potrzeby klientów, zwiększył częstotliwość lotów do trzech w tygodniu. Do Dubaju będzie więc można polecieć we wtorki, czwartki oraz soboty.

Kolejny sezon na lotnisku Katowice – Pyrzowice także będzie obfitował w nowe kierunki lotów. W przyszłym roku, wraz z końcem marca, wystartują bowiem loty do Lizbony, Reykjaviku, Katanii, a także na Maltę. Pierwsze z tych lotów będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele, a startują one już 26 marca 2017 r. Następnego dnia rozpoczną się loty na Maltę oraz do Reykjaviku. Również te będą się odbywać dwa razy w tygodniu, a dokładniej w poniedziałki i piątki. Kolejnego dnia, czyli 28 marca 2017 r., wystartuje połączenie do Katanii. Także te loty będą się odbywać dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty.

Tak bogata siatka połączeń z katowickiego lotniska, jest bez wątpienia odpowiedzią na potrzeby pasażerów. Warto więc zapoznać się z nowymi kierunkami lotów i znaleźć coś dla siebie. Więcej o nowych połączeniach znajdziemy na http://aerobus.pl/blog/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.