Wiadomości z Mysłowic

Nowoczesne piece w walce ze smogiem

  • Dodano: 2017-01-16 11:45

Zimowa pora to od wielu lat czas walki ze smogiem. Zanieczyszczenie powietrza nie jest już problemem jednostkowym, wprost przeciwnie, nasze miasta pokrywają się dymem unoszącym się tuż nad naszymi głowami. Jednostki zanieczyszczeń przekraczają kilkaset razy dopuszczalne normy, a specjaliści z wielu dziedzin biją na alarm.

Szukanie winnych jest tematem powszechnej debaty, ale musimy przyznać uczciwie, że sama rozmowa nie wnosi żadnych zmian. Jakie są sposoby walki ze smogiem i czy w sezonie zimowym, gdy temperatura na zewnątrz drastycznie spada, w ogóle można go uniknąć?

Ułaskawiony smog

Jedną z przyczyn nadmiernego wydzielania się spalin są stare piece grzewcze, które pamiętają zamierzchłe czasy naszego dzieciństwa. Można spotkać się z głosami, że zima zawsze pachniała dymem, ale przyznajmy szczerze, że nie jest to ani normalne, ani miłe zjawisko. Wysłużone kotły grzewcze nie należą do ekologicznych, a także i bezpiecznych. Nie spełniają żadnych europejskich standardów, a w wielu przypadkach są po prostu nieprawidłowo używane. Spalanie w nich dosłownie wszystkiego to jeden z pierwszych grzechów głównych, jakie mamy na swoim sumieniu.

Rozwiązaniem, które pozwoli wyeliminować zagrożenie i zminimalizuje powszechne zatruwanie całego środowiska, jest wymiana starych urządzeń na nowe. Wykorzystanie nowych technologii sprawia, że kotły są nie tylko bezpieczniejsze, ale przede wszystkim bardziej ekonomiczne. Inwestycja okazuje się trafną nie tylko na płaszczyźnie ekologii, ale także i ekonomii. Kotły wyposażone w podajniki są znacznym ułatwieniem pozwalającym na prawidłowe zużycie paliwa, co w znacznym stopniu przekłada się na jego rzeczywiste zapotrzebowanie.

Nowoczesne piece c.o.

Kotły grzewcze nowej generacji to bezpieczeństwo i policzalna oszczędność. Innymi słowy mówimy o nich jak o inwestycji, która w bezpośredni sposób przekłada się na nasze portfele. Spalane w nich paliwa ekologiczne tj. miał, czy eko groszek są doskonale znane szerokiej liczbie użytkowników. W połączeniu innowacyjnymi rozwiązaniami tj. dmuchawa do pieca, czy wcześniej wspomniany podajnik ślimakowy dają relatywne zużycie, których efektem jest prawidłowe ogrzanie pomieszczeń przy jednoczesnej minimalizacji szkodliwych substancji. Spalanie tychże oscyluje w granicach 85%.

Na szczególną uwagę zasługuje sprawność pieców, które w minimalny sposób angażują osoby odpowiedzialne za jego obsługę. Wspomnieliśmy już o podajnikach i dmuchawie, które znacznie wpływają na ten proces. Automatyzacja kotłów przy wspomaganiu elektronicznych systemów sprawia, że zmniejsza się ilość szkodliwych substancji, a tym samym zwiększa się dbałość o środowisko. Automatyczna regulacja intensywności spalania to w istocie dostosowanie systemu grzewczego do aktualnych warunków atmosferycznych i różnicy temperatur.

Reasumując, nowoczesne kotły c.o to przyszłość pozwalająca na wyeliminowanie smogu i ochronę naszego zdrowia w tym niełatwym, zimowym okresie. Wymiana starych kotłów na nowe jest jednym z filarów walki z nadmiernym zadymieniem i staje się kluczem rozwiązania tak palącego problemu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.