Wiadomości z Mysłowic

O tym, jak wybrać najlepszego architekta - Architekci MODERO

  • Dodano: 2018-10-31 15:15, aktualizacja: 2018-11-06 15:14

Gliwice to duże miasto, na terenie którego działa wiele różnych biur architektonicznych. Każde z nich specjalizuje się w innych projektach. Są jednak również takie, które oferują usługi kompleksowe. Gdzie szukać? Jak sprawdzić, którzy architekci z Gliwic są najlepsi? Po czym rozpoznać profesjonalistów?

 

Mieszkańców całego śląska po przeczytaniu wpisu zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: https://modero.com.pl/architekci/ oraz do zapoznania się z pełną ofertą naszego biura.

 

Ocena wizualna

Poszukiwania biura architektonicznego warto zacząć od samodzielnego przejrzenia wybranych stron internetowych tych firm. Każda z nich zamieszcza w Internecie zdjęcia i wizualizacje prowadzonych realizacji projektów. Po tych zdjęciach można wywnioskować, czy styl zaprojektowanych przez dane biuro budynków odpowiada naszym preferencjom.

 

Doświadczenie poparte referencjami

Najlepsi architekci w Gliwicach to z pewnością ci, którzy mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem. Początkujący architekt może popełniać wiele błędów, na które nie może sobie pozwolić żaden inwestor, dlatego dobry architekt to architekt z doświadczeniem. Samo mówienie o doświadczeniu to jednak za mało. Powinno ono być poparte referencjami klientów, którzy już skorzystali z usług danego biura.

 Wyznacznikiem potencjalnie owocnej współpracy mogą być również opinie znajomych, którzy korzystali z usług biura architektonicznego. Z nieco większym dystansem należy podejść do opinii znalezionych w internecie, bowiem niewiele osób publikuje je, aby pozytywnie wypowiedzieć się o współpracy z architektem. Przeważać więc będą zazwyczaj opinie negatywne, które dodatkowo są zabarwione subiektywną oceną.

Wykwalifikowana kadra

Na równi z doświadczeniem i referencjami warto zwrócić uwagę na kwalifikacje zawodowe pracujących w biurze architektów. Architekci z Gliwic powinni posiadać dyplom ukończenia kierunkowych studiów wyższych. Wielu z nich z pewnością może pochwalić się także imponującą liczbą certyfikatów, np. potwierdzających udział w szkoleniach. Uczciwy architekt nie będzie miał obiekcji, aby przedłożyć potencjalnemu klientowi wymagane dokumenty.

 

Warunki współpracy

Żeby porównać kilka biur architektonicznych z Gliwic, trzeba zapoznać się z oferowanymi warunkami współpracy. Niektóre biura oprócz projektu budynku mogą zaproponować wybór ekipy budowlanej, nadzór nad realizacją projektu lub wykonanie dodatkowego projektu wykończenia wnętrza.

 

Dobry architekt? Gliwice mają ich wielu, dlatego zanim wybierzesz tego, który zaprojektuje Twój dom lub siedzibę firmy, zwróć uwagę na powyższe kryteria.

undefined

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.