Wiadomości z Mysłowic

Odkurzacz samojezdny a firma sprzątająca - porównujemy oba rozwiązania

  • Dodano: 2023-12-14 11:45

Chcesz zachować porządek w domu, ale brakuje Ci czasu na regularne porządki? Jeśli tak, zainwestuj w roboty sprzątające lub zastanów się nad zaangażowaniem profesjonalnej firmy. Co lepiej sprawdzi się w Twoim przypadku?

Jakie są zalety odkurzacza samojezdnego w porównaniu do firmy sprzątającej?

Firma sprzątająca stanowi sposób na utrzymanie wnętrza w czystości, ale wiąże się ze stałymi kosztami. Inwestycja w odkurzacz samojezdny to jednorazowy wydatek. Czym jeszcze charakteryzują się oba rozwiązania i na co najlepiej postawić? Poniżej krótkie zestawienie plusów i minusów.

Cecha

Firma sprzątająca

Odkurzacz automatyczny

Cena

Jak donosi serwis wykończony.pl, ceny za godzinę pracy w roku 2022 wahały się w granicy od 20 do 50 zł w zależności od regionu.

Odkurzacz samojezdny kosztuje od kilkuset do nawet kilku tys. zł. Ceny zmieniają się ze względu na wyposażenie i możliwości urządzeń. Ciekawe modele znajdziesz na stronie irobot.pl.

Zakres sprzątania

Zakres usług jest bardzo szeroki i pozwala na wykonanie gruntownych porządków. 

Odkurzacz automatyczny czyści zabrudzenia z różnych powierzchni płaskich.

Jakość

Firmy sprzątające z reguły świadczą usługi wysokiej jakości.

Wykorzystanie zaawansowanych technologii zapewnia odtwarzalność i podobny efekt sprzątania. W robotach montuje się m.in. czujniki ruchu lub system inteligentnej nawigacji umożliwiający poruszanie się robotów w równych rzędach.

Dostępność

Wymagane umówienie się na konkretną godzinę.

Robot pracuje w dowolnie ustalonym czasie. Sprzęt można również programować tak, żeby uruchamiał się w trakcie naszej nieobecności.

Czym kierować się przy wyborze robota samojezdnego?

Aby robot sprzątający wyręczał Cię w codziennych czynnościach, należy wybrać odpowiedni model. Urządzenia na rynku różnią się m.in. mocą silnika, czasem ładowania, głośnością, akcesoriami. Istotną rolę odgrywają również dostępne funkcje. Niektóre produkty można sterować głosem, nie przerywając swojego odpoczynku. Innymi zarządza się zdalnie za pomocą aplikacji. 

Do interesujących funkcji zalicza się też system nawigacji wykrywającej i omijającej przeszkody w czasie rzeczywistym. Roboty sprzątające analizują również Twoje codzienne nawyki i na tej podstawie proponują spersonalizowane harmonogramy odkurzania. Potrafią też samodzielnie wracać do stacji dokującej.

Odkurzacz automatyczny czy firma zewnętrzna - co warto wybrać?

Wybór firmy sprzątającej to doskonałe rozwiązanie dla osób chcących zlecić gruntowne porządki, np. w okresie świątecznym. Na co dzień doskonale sprawdzi się natomiast robot odkurzający umożliwiający szybkie pozbycie się zabrudzeń i utrzymanie względnej czystości w pomieszczeniach.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.