Wiadomości z Mysłowic

Pielęgnacja brwi - czy może poprawić ich kondycję? Oczywiście!

  • Dodano: 2023-03-08 13:45

To oczy przykuwają największą uwagę rozmówcy. Naturalną i najpiękniejszą oprawą dla nich są nasze brwi. Nadają twarzy atrakcyjności, wyrazistości i charakteru, ale pełnią także funkcję ochronną. Brwi potrafią wyjątkowo podkreślić naszą urodę, ale  nieodpowiednio traktowane mogą przysporzyć wiele problemów. Podpowiemy, jak odpowiednio przystąpić do pielęgnacji brwi oraz jak sprawić, by zawsze wyglądały pięknie i zdrowo.

Brwi - co im szkodzi?

Najczęstszym problemem, z jakim się zmagamy to brwi przerzedzone, z przerwami i ubytkami, które na przestrzeni lat mogą być coraz bardziej widoczne. Najczęstszą przyczyną tego jest nieprawidłowo wykonywana depilacja. Nieumiejętność w samodzielnym przeprowadzaniu tego zabiegu lub udanie się do mało wykwalifikowanej osoby w tej dziedzinie oraz powielanie tych samych błędów może prowadzić do nieodwracalnych zmian. Usunięte włoski nie zawsze odrastają, a często bywa też tak, że po wielokrotnych depilacjach stają się dużo słabsze i cieńsze. Kolejną kwestią jest farbowanie brwi henną. Niektóre preparaty służące do tego celu nie zawsze są dla skóry obojętne, zwłaszcza praktykowane zbyt często i w zbyt krótkim odstępie czasu. Salony kosmetyczne oferują także inne zabiegi. Jednym z nich jest bardzo popularna laminacja. Polega ona na odpowiednim ułożeniu niesfornych włosków w pożądanym kształcie, co zapewnia efekt na kilka tygodni. Wykonywana prawidłowo nie powinna zaszkodzić brwiom. Warunkiem tego jest jednak doświadczenie osoby wykonującej zabieg, ponieważ niewłaściwie użyte komponenty mogą uszkodzić włoski. Na tej samej zasadzie powinniśmy podchodzić do wszystkich ingerencji w upiększanie naszych brwi. 

Makijaż i stylizacja brwi

Obecne trendy modowe na każdym kroku zachęcają nas do poprawy wyglądu brwi na wiele różnych sposobów. Stylizujemy je, malujemy, utrwalamy, dotykamy, pocieramy, myjemy. Te wszystkie czynności wykonywane niemal codziennie mają rzeczywisty wpływ na kondycję brwi. Mamy do wyboru wiele kosmetyków do brwi. Są nimi kredki, żele bezbarwne lub barwiące, cienie, pasty, szczoteczki, mydełka, kremy stylizacyjne. Łatwy dostęp do wszelkiego rodzaju kosmetyków dedykowanych makijażowi i stylizacji brwi powoduje, że coraz częściej po nie sięgamy i korzystamy z nich na co dzień.

Pielęgnacja brwi - o czym warto pamiętać?

Piękne, zadbane brwi kojarzą nam się z bujnymi, gęstymi, symetrycznymi włoskami. Jeśli nie jest nam dane takie posiadać, najbardziej zależy nam wówczas na pobudzeniu wzrostu włosów. Do tego celu służą specjalnie stworzone formuły kosmetyczne, o których jeszcze opowiemy. O brwiach bardzo często zapominamy wtedy, gdy wykonujemy peeling skóry twarzy i omijamy ten obszar. Tymczasem ten prosty zabieg przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania skóry, uwalnia ją z nadmiaru zrogowaciałych komórek i delikatnie stymuluje, co także ma przełożenie na kondycję brwi. Skóra w tym miejscu bardzo tego potrzebuje, podobnie jak starannego demakijażu i oczyszczania. To wszystko może sprawić, że łatwiej będą się one poddawały zabiegom wzmacniającym i będą wyglądały lepiej. Poza pielęgnacją niezmiernie istotna jest także zbilansowana dieta bogata w substancje odżywcze, kwasy tłuszczowe i witaminy. Można sięgać również po suplementy diety, które są dedykowane skórze, włosom i paznokciom. Już kilkutygodniowa kuracja wyraźnie je wzmacnia i poprawia ich kondycję.

Kosmetyki do pielęgnacji brwi

Każdy z nas chciałby mieć idealnie wymodelowane brwi, z dopasowanym kształtem. Jeśli marzymy o zdrowych i mocnych brwiach, powinniśmy wyposażyć naszą kosmetyczkę w regenerujące serum lub odżywkę. Ich systematyczne stosowanie pomoże nam w utrzymaniu znakomitej kondycji brwi. Kosmetyki te składają się z kompleksów witamin, wybranych ekstraktów roślinnych, naturalnych olejków czy peptydów. Wyróżniamy także odżywki stymulujące wzrost brwi. Często są wśród nich także bardzo popularne kosmetyki do pielęgnacji rzęs. Te specjalnie opracowane formuły pomagają odbudować przerzedzone włoski i zapobiegają nadmiernemu ich wypadaniu. 

Jeśli nie mieliście wcześniej do czynienia z podobnymi preparatami lub nie wiecie, na który się zdecydować, zapytajcie o nie kosmetologa sklepu internetowego Topestetic. 

Kosmetyki do pielęgnacji brwi znajdziecie w linku: https://www.topestetic.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-brwi

Każdy z nich opiera się na innych składach, ale mają jedno zadanie - sprawić, aby Wasze brwi wyglądały piękniej i przykuwały spojrzenia.

Brwi to element twarzy wbrew pozorom mocno wpływający na jej wyraz i nasz wizerunek. Potrafią pokazać nasze emocje, uwydatnić mankamenty, a z drugiej strony także podkreślić atuty urody. Warto poświęcić im więcej uwagi, ponieważ ich pielęgnacji z pewnością nam się opłaci i przyniesie długoterminowe korzyści.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.