Wiadomości z Mysłowic

Pomysły na udane wakacje jesienią

  • Dodano: 2015-09-25 08:45, aktualizacja: 2015-09-25 08:57

Hiszpania
Hiszpania to idealne miejsce na spędzenie wakacji zarówno aktywnie jak i wypoczywając na plaży. Jednym z miast, które najbardziej przyciągają turystów jest oczywiście Barcelona, jeszcze bardziej popularna, od kiedy Carlos Ruiz Zafon umieścił tam akcję swojej powieści „Cień Wiatru”. Będąc tam, koniecznie trzeba zobaczyć świątynię Sagrada Familia oraz tak zwaną tańczącą fontannę, z którą organizowane są spektakle światła i dźwięku wieczorami.
Jeśli planujemy bardziej leniwy wypoczynek, dobrym miejscem będą wybrzeża Costa del Sol i Costa Brava. Tamtejsze klimat i roślinność są prawdziwie egzotyczne, a nadmorskie kurorty zachęcają turystów klubami i małymi knajpkami.


Wyspy Kanaryjskie
Prawdziwą perłą Hiszpanii są Wyspy Kanaryjskie. Wyjazd na jedną z nich to świetny pomysł na wakacje we wrześniu i w październiku. Teneryfa i Fuerteventura słyną z kilometrów pięknych, piaszczystych plaż i turkusowej wody. Ponadto pełne są miejsc, które warto zobaczyć – ruin klasztorów, zabudowań sakralne, rezydencji dawnej arystokracji. Dodatkowymi atrakcjami są park wodny – największy w tym regionie i ogród zoologiczno – botaniczny, w którym można podziwiać na przykład wyjątkowo piękne gatunki ptaków oraz akwarium z rekinami.

Egipt
Październik to doskonała pora, żeby wybrać się do kraju faraonów. Wakacje po sezonie mogą być nawet bardziej atrakcyjną opcją niż wyjazd w środku lata. Po pierwsze, na pewno uda nam się znaleźć atrakcyjne oferty Last Minute. Teraz biura podróży proponują różnorodne opcje – wycieczki objazdowe, wypoczynek w pełnym słońcu na plaży.
Takie zabytki Egiptu jak Luksor, czy piramidy na pewno wygodniej będzie zwiedzać w nieco niższych temperaturach powietrza, a ponadto – mniejsza ilość turystów również znacząco wpływa na komfort podróżowania.

Cypr
Cypr to wyspa i państwo na niej położone, które łączą ze sobą starożytność i współczesność. To tutaj turyści mogą zobaczyć górę Olimp i skałę przy której według mitycznych wierzeń narodziła się boginii Afrodyta. Warto odwiedzić także kompleks zabytków w regionie Pafos, znajdujący się na liście UNESCO.
Cypr charakteryzuje miłe i otwrte usposobienie jego mieszkańców. Turyści powracający z wyspy zauważają, że nie odczuwa się na niej dystansu między ludźmi, a atmosfera jest taka, jakby przebywało się w gronie dobrych znajomych.

Madera
Wyspa, której zdecydowanie bliżej do Afryki niż Europy. Egzotyczną florę i faunę podziwiać można w ogrodzie tropikalnym i botanicznym, z którego widać panoramę Funchal – stolicy wyspy. Miasto warto odwiedzać przez cały rok, jednak najwięcej atrakcji czeka na nas w karnawale i podczas widowiskowego Święta Kwiatów. Będąc tam, nie sposób też nie wybrać się na słynny targ.

Planując wakacje we wrześniu lub październiku warto zajrzeć na strony biur podróży, pomogą nam one zaplanować fantastyczny wyjazd z przyjaciółmi lub rodziną.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.