Wiadomości z Mysłowic

Porównanie alkomatów

  • Dodano: 2016-12-15 09:45

Alkomaty, a więc popularne testery trzeźwości służące do określenia zawartości alkoholu we krwi zostały wynalezione przez Rola N. Hangera w 1958 roku. Stosowane są one powszechnie przez policję do sprawdzania stanu trzeźwości kierowców.

Jednak należy wiedzieć, że alkomat policyjny to nie jedyny typ alkomatów z jakimi można się spotkać. Każdy może bowiem również zdecydować się na typ alkomatu wprost dla siebie. Będą to wówczas alkomaty domowe. Poza tym, można też zakupić alkomaty na potrzeby posiadanej działalności gospodarczej, a więc alkomaty firmowe. Jest to rozróżnienie alkomatów ze względu na sposób przeznaczenia. Porównując ranking alkomatów pod tym kątem, na przykład w tak profesjonalnym sklepie jak http://alkopartner.pl/ i zapoznając się z alkomaty opinie na pewno nie będzie mieć się problemu z wybraniem właściwego rodzaju testera trzeźwości.

Typy alkomatów
Można też wyróżnić bardziej profesjonalny podział alkomatów, który obowiązuje przy sprzedaży. Wówczas, należy wiedzieć, czym alkomaty te różnią się między sobą, żeby dokonać trafnego zakupu. Pierwszą grupą alkomatów są alkomaty półprzewodnikowe, Są to najbardziej popularne alkomaty, służące do pomiaru stężenia alkoholu we krwi na podstawie wydychanego powietrza. Te alkomaty służą głównie do samokontroli, a więc przeznaczone są dla klientów indywidualnych. Drugim typem alkomatów jest alkomat elektrochemiczny, będący nowoczesnym urządzeniem, którego czujnik rozpoznaje molekuły alkoholu zawarte w wydychanym powietrzu. Alkomaty elektrochemiczne uważa się za bardziej precyzyjne, ponieważ mają dokładnie dobraną czujność. Przeznaczone są do badań przesiewowych, wykonywanych nie tylko przez policję, ale również w zakładach pracy, czy na imprezach masowych.

Decyzja o zakupie alkomatu
Każda osoba zastanawiająca się nad tym, jaki alkomat kupić powinna z pewnością poznać taki podstawowy podział. Wówczas lepiej się zorientuje i na pewno dokona trafnego zakupu. Na wielu stronach internetowych, na których sprzedaje się alkomaty można zapoznać się z tym, jaki spośród wielu alkomatów wybrać. Dostępne zestawienia wskazują na cechy charakterystyczne wybranych modeli, także można maksymalnie sprecyzować swój wybór. Jeżeli kupuje się alkomat po raz pierwszy to należy zawsze sprawdzić, jaki dany model posiada sensor, gdyż dzięki temu będzie wiadomo, co ile ma być wykonywana kalibracja alkomatu. Tak znane marki jak AlkoHit, czy AlcoForce mają dokładnie określone tego rodzaju, podstawowe informacje.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Tomasz

    Nie warto kupować już alkomatów półprzewodnikowych. Elektrochemiczne np. AlcoForce albo Promiler są naprawdę w dostępnych cenach. Już od 200-300 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.