Wiadomości z Mysłowic

Pozycjonowanie stron www, czyli pokaż się w internecie

  • Dodano: 2020-04-22 07:30, aktualizacja: 2020-04-22 07:32

Każdy właściciel strony internetowej chce, aby była ona widoczna w sieci i łatwa do odnalezienia przez osoby zainteresowane konkretną tematyką. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, bo ogrom treści umieszczanych w internecie stwarza olbrzymią konkurencję. Warto jednak przyjrzeć się nowoczesnym metodom reklamy, do których należy m.in. pozycjonowanie stron www. To proces, na który składa się wiele działań mających na celu doprowadzenie do tego, że witryna znajdzie się w czołówce rankingu wyników wyszukiwarki Google. Tym sposobem wzrasta prawdopodobieństwo, że naszą domenę zobaczą osoby zainteresowane daną tematyką.

Pozycjonowanie stron w Google – przepis na sukces

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka, z której każdego dnia korzysta około 97% żądnych informacji polskich internautów. Dlatego właśnie pozycjonowanie stron w Google to najbardziej oczywisty sposób na to, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. W tym celu najlepiej znaleźć się na jednym z 10 pierwszych miejsc w rankingu (tzw. TOP10). Nie jest to proste zadanie - trzeba naprawdę sporo wiedzy i wysiłku, aby osiągnąć miejsce w czołówce wyników wyszukiwania. Proces pozycjonowania jest skomplikowany, a ponadto musi być prowadzony systematycznie i stale monitorowany. Trzeba pamiętać, że na wysokiej pozycji nie utrzymamy się na zawsze – trudno ja osiągnąć, ale dość łatwo stracić.

Co zrobić, aby wspiąć się w rankingu Google?

Skoro już wiadomo, że chcąc zaistnieć w sieci, trzeba zabrać się za pozycjonowanie, warto bliżej przyjrzeć się temu procesowi. Składa się on z różnych działań, takich jak np. techniczna optymalizacja strony, praca z treścią oraz zadbanie o obecność w serwisach społecznościowych. Niestety nie da się do końca określić wszystkich czynników, które bierze pod uwagę Google, ustalając ranking wyników wyszukiwania. Wiadomo jednak, które są najważniejsze i na jakich czynnościach trzeba się skupić. Należy do nich na pewno poprawa funkcjonowania strony, stworzenie unikalnych treści czy pozyskiwanie wartościowych linków z innych serwisów.

Samodzielne SEO czy z agencją?

Każdy oczywiście może samodzielnie zabrać się za pozycjonowanie swojej strony, jednak większość firm zleca to zadanie agencjom SEO. Specjaliści najpierw dokonują analizy witryny, a następnie podejmują odpowiednie działania i monitorują efekty. Oferta usług SEO obejmuje nie tylko pozycjonowanie sklepów internetowych, ale również blogów, serwisów informacyjnych i wszelkich innych witryn o dowolnym charakterze. Biorąc pod uwagę potencjalne korzyści, zlecenie takiej usługi jest opłacalne i warto się nią zainteresować.

Co daje wysoka pozycja w Google?

Dobre miejsce w wynikach wyszukiwania to po prostu skuteczna reklama o dużym zasięgu. Jeśli chodzi np. o pozycjonowanie sklepów internetowych, można to porównać do widocznego i zwracającego uwagę przechodniów szyldu, dzięki któremu wejdą do danego lokalu handlowego. Inwestując w pozycjonowanie, można się spodziewać wzrostu popularności, zwiększonego ruchu na stronie i pozyskania nowych klientów, a co za tym idzie większych zysków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.