Wiadomości z Mysłowic

Prezent dla pary oczekującej narodzin dziecka

  • Dodano: 2017-08-16 15:00

Narodziny dziecka to wyjątkowe wydarzenie, które wiąże się z ogromnymi zmianami w życiu całej najbliższej rodziny, ale też ze sporymi wydatkami. Sposobem na odciążenie budżetu przyszłych lub świeżo upieczonych rodziców jest sprezentowanie im różnego typu przydatnych drobiazgów, akcesoriów, zabawek i sprzętów dla dziecka. Co warto kupić w takiej sytuacji?

Przedmioty pierwszej potrzeby, gdy na świat przychodzi dziecko

Podstawowa wyprawka dla dziecka to przede wszystkim różnego typu ubranka, pieluszki, kocyki, łóżeczko i liczne akcesoria, które są niezbędne już od chwili narodzin. Zazwyczaj większość osób, które oczekują narodzin dziecka, kompletuje taką wyprawkę z dużym wyprzedzeniem i dlatego właśnie kupno łóżeczka, kołyski czy ubranek dla dziecka warto wcześniej skonsultować z jego rodzicami, by nie wydać pieniędzy na próżno. Akcentem, który można sprezentować, a o którym niekoniecznie w pierwszej kolejności pomyśleli przyszli rodzice jest podgrzewacz do butelek - przyda się nie raz, jest wygodny w użyciu, a nie każdy myśli o tym, by przeznaczać środki na jego zakup. Jeśli więc szukasz pomysłu na upominek, który nie będzie zdublowanym przedmiotem bez zastosowania, to postaw na podgrzewacz do butelek, a w razie wątpliwości po prostu zapytaj o to, co kupić.

Elementy wyposażenia pokoju dziecka

Urządzanie dziecięcego pokoju jest dość kosztownym przedsięwzięciem, dlatego dobrym pomysłem na prezent dla osób spodziewających się dziecka może być jeden z elementów, które miałyby się w takim pokoju znaleźć. Wybór tego typu przedmiotów warto uzgodnić z przyszłymi rodzicami. Ekspert sklepu Hulahop.pl poleca nie tylko zakup większych przedmiotów (jak łóżeczko czy komoda na ubranka, które są dość kosztowne), ale także drobnych elementów wyposażenia, jak karuzela nad łóżeczko lub dziecięca lampka nocna z projekcją. Takie akcenty sprawią, że pomieszczenie stanie się znacznie przyjemniejsze, a dziecko zyska ładne i kolorowe otoczenie.

Dla bliższej rodziny i bardzo bliskich przyjaciół – wózek, kołyska lub bujaczek dla dziecka

Nieco droższe prezenty zazwyczaj wręcza się najbliższym. Z uwagi na fakt, że dobry wózek dla dziecka czy kołyska kosztują więcej niż zabawki i ubranka, ich zakup warto poprzedzić rozmową z przyszłymi rodzicami oraz przejrzeniem różnego typu poradników, z których można dowiedzieć się, jaki wózek dziecięcy, jaka kołyska czy bujaczek będą najlepsze. To ważne, by nie kupować w ciemno, bo to przedmioty, które trudno byłoby wymienić na inne, gdyby okazały się nie spełniać oczekiwań i potrzeb.

Zwyczaj obdarowywania drobiazgami lub nieco kosztowniejszymi prezentami tych, którzy spodziewają się dziecka jest bardzo miłym i przydatnym zjawiskiem, które odciąża budżet przyszłych rodziców i sprawia, że mogą odetchnąć i cieszyć się oczekiwaniem na potomka, a nie martwić się tym, że jeszcze tyle przedmiotów wypadałoby kupić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.