Wiadomości z Mysłowic

Producent wyrobów z tworzyw sztucznych - co znajdziemy w jego ofercie?

  • Dodano: 2020-01-29 13:30

Tworzywa sztuczne są obecnie stosowane w wielu dziedzinach naszego życia. Wykorzystuje się je w produkcji mebli, sprzętu ogrodowego, czy w różnego rodzaju sklepach. Wyroby z PCV wytwarza wielu polskich producentów. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak rozwijały się wyroby z PCV?

Mało kto wie, że PCV to błędny skrót określający wyroby z tworzyw sztucznych. W nazewnictwie międzynarodowym polichlorek winylu opisuje się jako PVC lub PCW. W Polsce natomiast przyjęło się PCV i raczej trudno już będzie wyeliminować tę pomyłkę. Najważniejsze, że każdy wie, co za tym skrótem się kryje. Polichlorek winylu znany jest ludzkości od połowy XIX wieku. Odpowiada za to francuski chemik i fizyk Henri Victor Regnault. Kilkanaście lat później Fritz Klatte opisał sposób produkcji tego polimeru. Po raz pierwszy wyroby z PCV wykorzystano podczas pierwszej wojny światowej. Polichlorek winylu wykorzystano wówczas jako zamiennik kauczuku. Koszty jego uzyskania były jednak na tyle wysokie, że po zakończeniu działań zbrojnych zrezygnowano z jego masowej produkcji. Pierwsze fabryki produkujące wyroby z PCV pojawiły się dopiero w latach 30. XX wieku.

Producent wyrobów z tworzyw sztucznych – co wykonuje?

Popularność polichlorku winylu wynika z jego właściwości. W produkcji stosuje się zarówno PCV miękkie, jak i twarde. Pierwsza postać wyróżnia się wysoką odpornością na korozję, czynniki chemiczne oraz warunki atmosferyczne. Jest także dobrym izolatorem i łatwo poddaje się obróbce. PCV plastyfikowane, czyli twarde, jest z kolei niezwykle elastyczne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. W Polsce bez problemu znajdziesz producentów wyrobów z tworzyw sztucznych. Jednego z nich znajdziesz pod tym linkiem http://www.firmaskowronski.pl/. Z PCV wykonuje się takie elementy jak noski schodowe, trepnosy, czy listwy odbojowe do łodzi. Producent wyrobów z tworzyw sztucznych oferuje także węże ogrodowe, ogrodzenia PCV, czy uszczelki do bram garażowych. Kupując tego typu produkty od polskiego producenta możemy być spokojni o ich wysoką jakość. Dlatego sprowadzenie ich zza granicy nie ma najmniejszego sensu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.