Wiadomości z Mysłowic

Projektowanie sklepów internetowych - czy warto uniezależnić się od serwisów aukcyjnych?

  • Dodano: 2020-01-31 13:00

Wielu początkujących sprzedawców koncentruje się na wstawianiu dziesiątek ofert na popularnych serwisach aukcyjnych. Przebicie się z własnym produktem bywa jednak trudne i może się okazać, że lepszym pomysłem jest poświęcenie nieco czasu i pieniędzy na stworzenie własnej platformy. Kiedy warto o tym pomyśleć?

Dlaczego warto zaprojektować własny sklep internetowy?

Jeżeli zależy nam na zwiększeniu sprzedaży, a przede wszystkim własnej widoczności, najlepiej jes łączyć sprzedaż na własnej platformie z wystawianiem ofert na portalach aukcyjnych. Takie wielotorowe podejście zwiększa prawdopodobieństwo, że potencjalny klient w ogóle zobaczy naszą ofertę, dlatego warto zlecić zaprojektowanie sklepu internetowego fachowcom, którzy zadbają przy okazji o jak najlepsze parametry strony pod kątem wyszukiwarek. Własny sklep ma swoje zalety – osoba, która raz zarejestruje się jako nasz klient, z dużym prawdopodobieństwem wróci po kolejne zakupy właśnie do naszego sklepu. Poza tym jeżeli nasz sklep będzie widoczny w wyszukiwarce, zwiększa to wiarygodność firmy – podobnie jak własna strona internetowa, mimo większego udziału mediów społecznościowych w kontakcie z klientami.

Na czym polega projektowanie sklepów internetowych?

Podobnie jak tradycyjne sklepy, te internetowe muszą przyciągać klientów. Powinny być więc dobrze spozycjonowane (odpowiednik dobrej lokalizacji) i atrakcyjne graficznie (odpowiednik visual merchandisingu). Z tego powodu projektowaniem sklepów internetowych często zajmują się sztaby specjalistów – informatyków, grafików i fachowców od marketingu. Giganci biznesu zlecają projektowanie swoich sklepów internetowych od podstaw, jednak dla większości małych i średnich przedsiębiorców wystarczy dobrze zaprojektowany sklep zbudowany z gotowych elementów. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jakie rozwiązanie wybrać, można skontaktować się z firmami zajmującymi się projektowaniem sklepów internetowych, takimi jak https://netstyle.pl/oferta/sklepy-internetowe. Z pewnością pomogą dobrać optymalne dla naszego biznesu rozwiązanie i stworzą skuteczną platformę handlową.

 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.