Wiadomości z Mysłowic

Projekty domów bliźniaczych - postaw na wygodę

  • Dodano: 2021-09-28 16:00

Dobrze jest mieć swoich bliskich na wyciągnięcie ręki. To szczególnie ważne dla seniorów, którzy potrzebują pomocy od swoich wnuków i dzieci. Wiele rodzin decyduje się na budowę dużego domu, jednak to nie zawsze dobry pomysł. Znacznie większą prywatność zapewnia dom bliźniak. Sprawdź najciekawsze projekty!

Projekty domów bliźniaczych – co musisz wiedzieć?

W studiach projektowych znajdziemy wiele interesujących propozycji projektów domów. Poza budynkami wolnostojącymi ciekawą opcją są domy w zabudowie bliźniaczej. To projekty rozpościerające przed inwestorami zupełnie nowe możliwości. Ogromnym plusem są nie tylko niższe koszty, ale również mieszkanie jak najbliżej rodziny czy przyjaciół, nie tracąc przy tym prywatności. Na takie rozwiązanie szczególnie chętnie decydują się rodzice ze swoimi dorosłymi dziećmi oraz seniorzy, którzy wymagają opieki, ale są jeszcze w stanie wykonywać niektóre czynności samodzielnie. Trzeba jednak wiedzieć, że domy bliźniaki mogą być dla wielu osób źródłem konfliktów. Wspólna ściana sprawia, że hałasy znacznie bardziej się roznoszą, niż to ma miejsce w przypadku domów wolnostojących. Dużym plusem są za to niższe koszty budowy. Możliwość mieszkania obok najbliższych rekompensuje wszystkie straty. Posiadanie sąsiada za ścianą zwiększa też poczucie bezpieczeństwa.

Aranżacja domów bliźniaczych

Wygląd domu może świadczyć pozytywnie lub negatywnie o jego właścicielu. Właśnie dlatego każdy inwestor powinien zwrócić szczególną uwagę na wygląd prezentowanego w projekcie lokum. Liczy się nie tylko design budowli, ale również jej funkcjonalność. W przypadku domów bliźniaków kwestia ta może wiązać się z pewnymi trudnościami. Przede wszystkim lokatorzy muszą być zgodni, co do stylistyki konstrukcji. Jak wiadomo, takie sytuacje wymagają kompromisów. Jeśli jednak uda się ustalić wspólną wersję, dom bliźniak będzie doskonale się prezentował. Kolejną kwestią jest spójność aranżacji. Wnętrze musi nawiązywać swoją stylistyką do designu budowli. Chodzi tu w skrócie o to, że skoro decydujemy się na minimalistyczny dom o prostej bryle, z płaskim dachem i licznymi przeszkleniami, to wnętrze również powinno być utrzymane w nowoczesnym duchu.

Projekty domów bliźniaczych dla deweloperów i indywidualnych inwestorów

Indywidualni inwestorzy doceniają projekty domów bliźniaczych z powodu możliwości mieszkania ze swoją rodziną ,,pod jednym dachem”, zachowując przy tym prywatność. To świetna opcja szczególnie dla wielopokoleniowych rodzin. Niektórzy decydują się na budowę domów bliźniaków dlatego, że chcą mieszkać blisko swoich przyjaciół. Dzięki temu w każdej chwili mogą udzielić sobie pomocy, chociażby w opiece nad zwierzętami w razie wyjazdu. Częste widywanie się sprawia, że łatwiej im utrzymać dobre relacje, ale także mogą czuć się bezpiecznie. Niektórzy indywidualni inwestorzy decydują się na realizację projektu bliźniaka w celu osiągnięcia zysków poprzez wynajęcie jednej części domu.

Projekty domów bliźniaczych są bardzo korzystnym rozwiązaniem również dla deweloperów. Dają możliwość wybudowania niskim kosztem wielu domów przeznaczonych na sprzedaż. Niektórzy z deweloperów zlecają opracowanie indywidualnego projektu na zamówienie, a jeszcze inni korzystają z gotowych projektów domów bliźniaczych, takich jak te dostępne na stronie https://pracownia-projekty.dom.pl/projekty_blizniaki.html. Z kolei klienci takich deweloperów mogą odnieść korzyści z możliwości zakupu domu w niższej cenie, niż w przypadku budowli indywidualnych. Nie muszą też miesiącami czekać na ukończenie budowy – mogą od razu wprowadzić się do wybranej posiadłości.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.