Wiadomości z Mysłowic

Przegląd przydatnych akcesoriów, które każdy pracownik biurowy powinien mieć "pod ręką"

 • Dodano: 2020-03-30 07:30, aktualizacja: 2020-03-30 07:34

Z zakupami biurowymi jest podobnie jak z domowymi. Jeśli idziemy do sklepu bez jasno sprecyzowanych potrzeb i gotowej listy zakupów, kupimy najpewniej zbyt wiele i połowa z tych rzeczy okaże się niepotrzebna. Dlatego warto wiedzieć, co tak naprawdę przyda się w biurze, a co będzie zbierać kurz i stać na półce kompletnie nieprzydatne.

Do pisania

Prawidłowe funkcjonowanie biura jest wręcz niemożliwe bez porządnego zestawu artykułów piśmienniczych, który powinien znaleźć się na każdym biurku. Przybory piśmiennicze to nie tylko długopisy w wielu kolorach, ale również ołówki, przydatne zakreślacze, markery, cienkopisy, oraz korektory. Uzupełnieniem takiego asortymentu powinna być linijka lub ekierka, gumka do gumowania, a także temperówka. Wyposażeni w taki zestaw bez lęku możemy zabrać się w opracowanie dokumentów. Dobrze jest zaopatrzyć się w przybornik na biurko, aby wszystkie przybory piśmienne były schludnie poukładane, a nie walały się po blacie roboczym, tworząc wrażenie nieładu.

Drobne „przydasie”

Aby pomieścić cały osprzęt pracownika biurowego, bez wątpienia należy dysponować obszerną szufladą. Idealna będzie taka z przegródkami, ponieważ w ogromie wszelakich przyborów można się wręcz pogubić. Wyposażenie biura we wszystkie niezbędne artykuły biurowe jest konieczne, ponieważ żadnego z nich nie da się zastąpić niczym innym. Oczywiście nie ze wszystkich korzystamy jednocześnie, jednak brak któregokolwiek może skutkować przestojem w pracy. Do niezbędnych akcesoriów biurowych zaliczamy:

 • zszywacz, zszywki i rozszywacz,
 • dziurkacz,
 • klej w sztyfcie,
 • karteczki samoprzylepne i kostki papierowe,
 • spinacze i klipsy,
 • nożyczki,
 • pieczątki i datowniki oraz poduszki do stempli i pieczątek,
 • taśmy klejące,
 • papier do drukarki,
 • nożyczki,
 • maczałki i zwilżacze,
 • koperty w kilku rozmiarach,
 • kalkulator,
 • gumki recepturki.

Do przechowywania

Dokumenty nie mogą leżeć w chaosie na biurku, a utrzymanie należytego porządku jest kluczowe dla dobrej organizacji pracy biura. Konieczność przechowywania poszczególnych dokumentów przez określony czas wymaga zastosowania praktycznych i skutecznych metod ich segregacji i archiwizacji. Doskonale nadają się do tego niezwykle popularne segregatory w różnych rozmiarach, skoroszyty, oraz teczki. Umożliwiają one należytą klasyfikację dokumentów i ułatwiają odnalezienie konkretnych egzemplarzy w stercie akt i formularzy. Należy również pamiętać o zakupie koszulek foliowych.

Urządzenia biurowe

Jeśli można sobie usprawnić pracę, to dlaczego z tego nie skorzystać? Zamiast mozolnego cięcia nożyczkami można skorzystać z gilotyny biurowej, która precyzyjnie przytnie cały plik dokumentów do określonej wielkości. Zamiast pakować setki dokumentów w segregatory, warto wykorzystać bindownicę, która złączy dokumenty razem i za sprawą wmontowanej sprężyny pozwoli na swobodnie ich przeglądanie. Jeśli natomiast jesteśmy w posiadaniu bardzo ważnych dokumentów takich jak dyplom lub certyfikat, które chcemy ochronić przed zniszczeniem, możemy użyć laminatora, który nierozerwalnie powleka papier cienką folią.

Niezawodne notesy i bruliony

Karteczki samoprzylepne do sporządzania notatek to świetna rzecz, jednak może nagle okazać się, że znajdują się dosłownie wszędzie i co gorsza, część się pogubiła. Z pomocą przychodzą niezawodne notesy i bruliony, które przyjmą każdą ilość informacji. Doskonałym rozwiązaniem są organizery i kołonotatniki, które często wyposażone zostają w różnokolorowe przekładki ułatwiające odnalezienie w szybkim czasie najpotrzebniejszych zapisków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.