Wiadomości z Mysłowic

Przełom w edukacji czeka tuż za rogiem

  • Dodano: 2014-04-13 05:00, aktualizacja: 2014-04-13 05:34
Nowoczesna edukacja to nie tylko atrakcyjny i nieszablonowy sposób prezentacji wiedzy, ale przede wszystkim działania mające na celu zachęcanie uczniów do samodzielnego odkrywania tajemnic, które kryje w sobie świat. Taki model nauki proponuje szkoła podstawowa No Bell Montessori, która 1 września rozpocznie swoją działalność przy Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Korczaka w Katowicach. 
 
 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie z dyrekcją szkoły, które odbędzie się 24 kwietnia o godz. 18.00, w budynku WSP przy ul. Katowickiej 27.
 
 
No Bell to szkoła, która proponuje połączenie tradycyjnych metod nauczania i programu samodzielnych badań-projektów prowadzonych przez uczniów. Dyrekcji i pracownikom szkoły zależy na tym, aby najmłodsi już od samego początku swojej przygody uczyli się, jak poszukiwać informacji, rozwiązywać problemy i jak tworzyć własne projekty.
 
 
W każdym z dzieci tkwi potencjał – nasza funkcja polega na dostrzeżeniu i wydobyciu tego potencjału – mówi Izabella Gorczyca, dyrektor szkoły.
 
 
Metody proponowane przez No Bell są poparte kilkunastoletnim doświadczeniem. W Konstancinie-Jeziornie, niedaleko Warszawy, działają: przedszkole, szkoła podstawowa i gimnazjum. Placówki cieszą się bardzo dobrą opinią zarówno wśród uczniów, jak i rodziców. Doskonała atmosfera panująca w szkole to jednak nie wszystko. Uczniowie No Bell mogą się pochwalić wysokimi wynikami egzaminów zewnętrznych, a także sukcesami osiąganymi w olimpiadach i konkursach.
Zajęcia w No Bell prowadzą pasjonaci, którzy sprawiają, że każda lekcja jest niepowtarzalna, a dzieci biorą w niej aktywny udział. Sale lekcyjne są pełne kreatywnych mebli – twarde i niewygodne krzesełka i ławki zastąpiono tutaj kreatywnymi meblami. Dzieci siedzą na specjalnych piłkach, przy nowoczesnych, bezpiecznych i lekkich ławkach, które w każdej chwili mogą zamienić się w niezwykłe bujaki.
 
 
No Bell dba także o rozwój emocjonalny swoich podopiecznych. Tutaj liczy się każdy uczeń – jego sukcesy, porażki i problemy. Szkoła oferuje lekcje filozofii, dzięki którym najmłodsi uczą się, jak rozmawiać o sprawach dla człowieka najważniejszych. Zajęciom towarzyszą również montessoriańskie lekcje ciszy. 
 
 
No Bell to szkoła funkcjonująca poza schematem. Nowoczesne metody edukacyjne, nietuzinkowy program nauczania, oryginalne wyposażenie – wszystko to pomaga rozwijać potencjał, który tkwi w uczniach. Każde z dzieci może się przecież okazać geniuszem – szkoła ma pomóc w znalezieniu własnej drogi do wiedzy. 
 
Fanpage:
 
 
                                                                                                                               
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.