Wiadomości z Mysłowic

Psychiatra - jak może pomóc w powrocie do zdrowia?

  • Dodano: 2019-10-25 14:00

Zaburzenia psychiczne są w dzisiejszym świecie coraz częstszym zjawiskiem. Takich problemów nie powinniśmy się jednak wstydzić. Ważne jest powiem, by jak najszybciej podjąć leczenie, które pomoże uporać się z problemami. Po to m.in. jest lekarz psychiatra.

Psychiatra – komu jest w stanie pomóc?

Dzisiejszy świat pędzi w zastraszającym tempie. Spieszymy się z domu do pracy, z pracy po dzieci, myślimy o wielu czynnościach naraz. Nic więc dziwnego, że funkcjonowanie w ten sposób  na  dłuższą metę nie jest możliwe. Szybko pojawią się nawracające bóle głowy, chroniczne zmęczenie, nerwowość, czy brak koncentracji. Z czasem może dojść do tego chęć rezygnacji z życia towarzyskiego i próba odcięcia się od wszelkich obowiązków. Takich symptomów nie możemy ignorować i lekceważyć. W takich sytuacjach najlepiej udać się do poradni psychiatrycznej. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas i naszych bliskich. Wizyta u psychiatry nie jest przecież niczym kompromitującym. To specjalista jak każdy inny. Jego celem jest wyleczenie i powrót do pełni zdrowia psychicznego.

Psychiatra – o czym powinniśmy pamiętać przed pierwszą wizytą?

Pierwsze spotkanie z lekarzem jest najważniejsze. To czas, gdy psychiatra może poznać wszelkie powody, które doprowadziły do aktualnego stanu psychicznego pacjenta. Nie można więc ukrywać przed nim niczego, co mogłoby mieć wpływ na diagnozę i wybraną formę leczenia. Pierwsza wizyta jest też najdłuższa, wymaga bowiem dobrego poprowadzenia rozmowy. Psychiatra może też skierować pacjenta do innych specjalistów. Może to być chociażby internista, czy neurolog. Więcej o tym przeczytasz w tym miejscu http://psychiatrzy.pl/lekarz-psychiatra-warszawa/. Opinia innych specjalistów może pomóc psychiatrze w postawieniu właściwej diagnozy i doborze skutecznego leczenia. Jeśli tak się stanie, to efekty mogą być widoczne już po kilku spotkaniach. To zależy jednak od złożoności problemu pacjenta. Dobry psychiatra poradzi sobie jednak z każdym problem. Ważne jest to, by nie zwlekać z wizytą zbyt długo.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.