Wiadomości z Mysłowic

Regularny przegląd zębów inwestycją w zdrowie

  • Dodano: 2016-12-20 15:30

Poddawanie się kontrolom stomatologicznym w regularnych odstępach czasowych przyczyni się do poprawnego stanu uzębienia. Jest to także swoiste zapobieganie wielu chorobom oraz ich rozwojowi. Większość z nas umawia się na wizytę do stomatologa kiedy już pojawia się ubytek albo ząb boli czy też zamykamy usta przed pokazaniem zębów. Przyjrzyjmy się zatem ile zyskamy chodząc na standardowy przegląd regularnie.

"Komfortowy uśmiech"

Zdrowo wyglądające zęby są podstawą naszego dobrego samopoczucia i wiary w swoje możliwości. Dobry stomatolog, do którego będziemy chodzić dwa razy w roku, zadba o to, abyśmy zyskali jak najwięcej przy najmniejszej ingerencji w stan uzębienia. Obdarzenie go pełnym zaufaniem pozwoli na przebieg badania bez myśli o jakimkolwiek bólu, który nieraz nie pozwala się rozluźnić. Systematyczne wizyty przyczynią się zatem do:

- nierozwinięcia choroby próchniczej od ostatniego badania;
- sprawdzenia kondycji dziąseł;
- naprawy mniejszych uszczerbków;
- zauważenia niekorzystnych zmian we wczesnym stadium;
- rozpoczęcia leczenia na początku rozwoju choroby.

Istotne jest również to, że zyskujemy także nienaganny wizerunek samego siebie. Uśmiech bez ograniczeń będzie możliwy każdego dnia. Świadomość tego, że nasze zęby są zdrowe na 100% przyczynia się również do naszej samooceny jak i pewności siebie w najróżniejszych sytuacjach. Dodatkowo zdobywamy także cenny czas, gdyż klasyczna kontrola trwa krótko i przebiega sprawniej niż leczenie, które wymaga dłuższego siedzenia na fotelu dentystycznym.

"Konsekwencje nie ingerowania w stan uzębienia"

Zapobieganie jest tańsze i nie boli. Z kolei leczenie wymaga większej ilości wizyt, które są po prostu droższe i kwalifikowane do rozmaitych zabiegów według cennika. Najpopularniejsza jest endodoncja, czyli leczenie kanałowe. Ten dział stomatologii zachowawczej obejmuje rozpoznawanie i leczenie chorób miazgi zęba i tkanek około wierzchołkowych. Poddanie leczeniu zębów tą metodą jest wynikiem braku dbałości o to, co codziennie wystawiamy na światło dzienne. Już samo zastanowienie się nad następstwami nie chodzenia do stomatologa powinno nas uchronić przed poważnym leczeniem. Pora zatem udać się na wizytę i sprawdzić co się dzieje w naszej jamie ustnej.

Profilaktyka jest najlepszą drogą, która będzie odzwierciedlać swoje efekty na każdym kroku. To jak się czujemy każdego dnia wpływa na to, czy damy radę osiągnąć wielorakie cele. Warto poświęcić trochę czasu i udać się na przegląd zębów w regularnych odstępach czasowych. Dzięki takiej decyzji dokonamy dobrego wyboru udając się na kontrolę stomatologiczną, która jest bezbolesna.

Samo czyszczenie zębów najdroższą elektryczną szczoteczką czy też nicią dentystyczną nie wystarcza. Swoisty przegląd jest normą tak jak "mała czarna" na wieczorne wyjścia. Wplećmy w swój roczny grafik te krótkotrwałe wizyty i cieszmy się pięknym wyglądem i świetną kondycją przez całe życie.

Artykuł poleca dobry stomatolog z Poznania gabinet Allecoudent

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.