Wiadomości z Mysłowic

Sale weselne Zakopane - ślub pod Tatrami

  • Dodano: 2018-03-02 12:45, aktualizacja: 2018-03-02 16:01

Ślub to piękna uroczystość. Jednak zanim do niego dojdzie trzeba się zmierzyć z wieloma problemami. Jednym z nich jest znalezienie sali weselnej. Zwłaszcza, gdy planujemy nasze wesele w zimowej stolicy Polski.

Od czego zacząć?

Sale weselne Zakopane – to temat rzeka. Głównie dlatego, że w całym mieście i okolicach jest ich bardzo dużo. Główny powód urodzaju w salach weselnych Zakopanem, to turystyczny charakter miasta. Budując hotel jego właściciel często stawia również restaurację, która może zamienić się w salę weselną. Od czego więc zacząć poszukiwania naszej wymarzonej sali weselnej Zakopane? Od ustalenia orientacyjnej liczby gości. Nie ma sensu rezerwować małą salę, gdy planujemy zaprosić 100 czy 200 osób. Z drugiej strony gigantyczna przestrzeń przy skromnym weselu sprawi, że goście „znikną”. To najważniejsze kryterium, o jakim musimy pamiętać. Znacząco zawęża ono nam obszar poszukiwań.

Sale weselne Zakopane – trudny orzech do zgryzienia

Wiedząc, ile mniej więcej gości będzie na naszym weselu, możemy przejść do kolejnego kroku – wybrania naszej sali. Zadanie bardzo trudne, ponieważ wymarzona sala weselna Zakopane musi spełniać wiele kryteriów. Jednym z nich jest cena. Są sale weselne Zakopane, które liczą za gościa 220-320 złotych z poprawinami. Są również i takie, które domagają się o wiele wyższych kwot. Musimy znać budżet, jaki chcemy przeznaczyć na sale weselne. Mając go ustalonego czas na menu. Obok zespołu jest to najważniejsza rzecz na weselu. Bez dobrego jedzenia nie ma udanego wesela. Przy ustalaniu menu kierujcie się przede wszystkim swoimi smakami. Jeżeli lubicie dania „standardowe”, to z pewnością wasi bliscy także je lubią. Jednak uważajcie. Nie najlepszym pomysłem jest ustalanie „orientalnego” menu, gdy większość gości preferuje znane smaki. Sushi zamiast sałatki jarzynowej albo zupa krem w miejsce rosołu nie koniecznie będzie strzałem w „10”.

Blisko czy daleko?

Na uwadze miejcie również odległość sali od kościoła i waszych domów. Są ludzie, którzy z premedytacją wybierają sale weselne Zakopane, mieszkając gdzieś daleko. Jednak postawcie się na miejscu waszych gości. Chcielibyście jechać 100 czy 200 kilometrów na wesele? Pewnie nie. Rodzi to wiele problemów logistycznych. Nie tylko dla gości, ale również dla was. Optymalnie byłoby znaleźć salę weselną, do której dojazd nie zajmie wiele czasu. Zakopane, jak i okolica, dysponuje wieloma salami weselnymi i kościołami. Z pewnością znajdziecie dla siebie takie miejsce, które spełni wasze wszystkie oczekiwania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.