Wiadomości z Mysłowic

Sesja ciążowa - idealna pamiątka dla przyszłych rodziców

  • Dodano: 2018-04-16 06:00, aktualizacja: 2018-04-16 06:06

Okres ciąży to jeden z tych momentów w życiu każdej kobiety, który zdarza się w jej życiu bardzo rzadko. Statystyczna Polka w wieku rozrodczym (15-49 lat) ma, według raportu GUS, 1,37 dziecka. Z tego powodu warto uwiecznić stan błogosławiony profesjonalną sesją ciążową.

Uwiecznij ten moment!

Nasi rodzice nie mieli takich możliwości, ani sprzętu. Ba, jeszcze 20 czy 30 lat temu nikt nie myślał o czymś takim, jak sesja ciążowa. Jest to ewidentnie „wynalazek” naszych czasów, który z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Wszystko to głównie za sprawą techniki. Dziś zdjęcia możemy wykonać bez kliszy, nie musimy czekać na ich wywołanie, by obejrzeć efekty naszej pracy. Nawet nie potrzebujemy aparatu fotograficznego. Wystarczy telefon komórkowy. Oczywiście, im droższy, tym lepszy ma wbudowany aparat i tym wyższa jest jakość wykonywanych fotografii. Jednak profesjonalne sesje ciążowe wciąż wykonywane są przy pomocy aparatu. To przy jego pomocy uzyskamy najlepszy efekt. A przecież na tym nam zależy, gdy decydujemy się wziąć udział w takiej sesji. Zwłaszcza, że ciąża nie zdarza się zbyt często. Jedno, dwoje, rzadziej troje dzieci to dzisiejszy standard w wielu młodych małżeństwach. Dlatego warto pokusić się o pamiątkę z tego okresu.

Sesja ciążowa – gdzie ją wykonać?

Pytanie, które sobie trzeba zadać na wstępie brzmi: „gdzie wykonać sesję ciążową?”. Właściwie możemy wykonać ją w trzech głównych miejscach: własnym domu, studio fotograficznym oraz w plenerze. Każde z tych miejsc ma swoje wady, jak i zalety. My w tekście skupimy się na najpopularniejszym miejscu, czyli plenerze. Daje nam on niezliczoną ilość opcji wyboru. Decydując się na plener, możemy wybrać się w każdy zakątek Polski i świata. Sesja ciążowa Warszawa może dziać się wszędzie. Jedyne co ogranicza przyszłych rodziców, to ich własna wyobraźnia oraz budżet. Dużą popularnością cieszą się sesje ciążowe wykonywane nad rzeką, na łące lub w lesie. Zapewniają one maksimum prywatności, bowiem można wybrać miejsce rzadko uczęszczane przez spacerowiczów. Równie dobrym wyborem jest sesja nad morzem. Plaża, zachód słońca, wy i fotograf. Może nie jest to najromantyczniejszy układ, jednak zdjęcia z pewnością będą romantyczne, a sama sesja niezapomniana. Możecie również zdecydować się na sesję przebieraną. Tego typu motyw jest często wybierany przy okazji sesji plenerowych. Przyszły tata może wystąpić w garniturze, zaś mama w sukni wieczorowej. Ale to nie jedyna możliwość. Dobry fotograf z pewnością podpowie wam w wyborze i sprawi, że będziecie zadowoleni z przebiegu sesji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.