Wiadomości z Mysłowic

Smartwatch dla dziecka - na jaki się zdecydować?

  • Dodano: 2021-01-25 08:45, aktualizacja: 2021-01-25 09:03

Poznanie podstawowych i dodatkowych funkcji smartwatcha dla dziecka, czyli inteligentnego zegarka, zwykle wyposażonego w lokalizator, pozwoli ci na łatwiejszy wybór urządzenia, który spełni twoje oczekiwania i będzie użyteczny w zastosowaniu. Przedstawiamy przegląd najważniejszych cech dobrych smartwatchy dla dzieci.

  1. Dokładna lokalizacja dziecka

Jedną z głównych cech, na jakie zwracają uwagę kupujący smartwatche dla swoich dzieci, jest tryb działania lokalizatora. Tobie również z pewnością zależy na tym, by lokalizator na twoje żądanie zawsze wskazywał jak najbardziej dokładną, aktualną lokalizację twojej pociechy. Sprawdź więc przed zakupem zegarka dla dzieci z lokalizatorem, na podstawie jakich sygnałów sprawdza on położenie dziecka. Czy jest to system GPS, czy też wspierany jest on przez inne, dodatkowe sygnały – operatorów sieci telefonii komórkowych GSM oraz sygnał sieci internetowej Wi-Fi. Lokalizator GPS pozwala na wskazanie położenia użytkownika smartwatcha nawet z dokładnością do kilku metrów, ale na wolnej przestrzeni, czyli na dworze. Każda ściana i inna przegroda zmniejsza dokładność lokalizacji, ale przy wykorzystaniu i innych sygnałów, zawsze dowiesz się, gdzie właśnie przebywa dziecko. Na podobnej zasadzie będzie działał lokalizator dla psa np. Calmean: https://www.calmean.com/produkty-calmean/pet-tracker/.

  1. Strefy bezpieczne dla dziecka

Kiedy decydujesz się na to, by dać trochę swobody swojemu dziecku i pozwalasz mu np. na samodzielne wychodzenie na dwór i do szkoły, na pewno chcesz wiedzieć, czy dziecko rzeczywiście dotarło tam, gdzie poszło. W niektórych smartwatchach, a właściwie w aplikacjach do ich obsługi, można ustawić tak zwane strefy bezpieczne. Pozwala na to np. zegarek smartwatch dla dzieci od Calmean. W aplikacji rodzic ustanawia obszar, w jakim jego pociecha powinna przebywać w wybranych godzinach. Jeśli dziecko będzie gdzie indziej lub wyjdzie poza oznaczoną strefę, rodzic o tym fakcie jest powiadamiany przez odpowiedni alert. Lokalizator wskazuje, gdzie właśnie jest dziecko, dlatego łatwo można do niego dotrzeć.

  1. Smartwatch zamiast telefonu dla najmłodszych

Noszenie ze sobą smartfona na podwórko czy boisko może być nieco kłopotliwe dla dziecka. Zwykle telefon ląduje po prostu w plecaku, a dziecko swobodnie porusza się w przestrzeni dzielnicy, gdzie mieszka. Zdecyduj się na zegarek telefon dla dziecka, czyli urządzenie dwa w jednym. Dobrze by było zatem, by smartwatch, który wybierzesz dla syna czy córki, miał funkcję odbierania połączeń głosowych. Do tego celu musi być wyposażony w kartę SIM, która pozwoli na zastąpienie nim zwykłego telefonu komórkowego.

Sprawdź przy tym, czy będziesz mógł zdefiniować kilka numerów telefonów komórkowych, które będą mogły dodzwonić się do dziecka. Ciekawą funkcją w zegarkach z telefonem dla dziecka może być dyskretne wywołanie nasłuchu w otoczeniu pociechy, jeśli np. nie odbiera połączenia, a ty chciałbyś wiedzieć, czy wszystko z nią w porządku.

Smartwatch dla dziecka może zastąpić telefon komórkowy, a także pozwolić ci na lokalizowanie dziecka w dowolnym momencie. Warto go kupić np. przed pierwszym samodzielnym wyjazdem dziecka. (więcej: https://www.calmean.com/blog/pierwszy-wyjazd-dziecka-bez-rodzicow-kiedy/). Wybierz taki, który ma łatwą obsługę, intuicyjną aplikację dla rodzica oraz będzie się po prostu podobał dziecku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.