Wiadomości z Mysłowic

Suplementacja na masę - kiedy po nią sięgnąć?

  • Dodano: 2022-08-11 10:30

Zwiększenie masy mięśniowej jest marzeniem wielu mężczyzn, podobnie jak pozbycie się tkanki tłuszczowej. Jednak osiągnięcie szybkiego wzrostu mięśni nie jest możliwe, nawet przy stosowaniu dobrej diety. O ile pozbycie się tkanki tłuszczowej może nie być tak trudne, tak osiągnięcie masy mięśniowej wydaje się procesem czasochłonnym. Na szczęście można skorzystać z diety na masę, a dokładnie zastosować np. białko serwatkowe. Warto wiedzieć, że białko serwatkowe bardzo szybko się wchłania i przyswaja nawet w 15 minut. Ma więc korzystny wpływ na zwiększenie masy mięśniowej. W okresie budowania masy należy unikać zakwaszania organizmu. Trzeba też zadbać o wzmocnienie stawów, a przy tym wspomagać proces i przemianę energetyczną. W ten prosty sposób włókna mięśniowe będą wzmocnione, zaś budowanie masy mięśniowej będzie najbardziej efektywne. Główny budulec mięśni to oczywiście białko, które odpowiada też za funkcjonowanie komórek mięśniowych. Dlatego uzupełnienie diety w oparciu o izolaty pozwala na szybki wzrost masy ciała.

Budowanie masy mięśniowej - dlaczego tak ważne są aminokwasy rozgałęzione?

Warto wiedzieć, że aminokwasy rozgałęzione stosowane są w suplementach diety, przy wykorzystaniu fermentacji syropu glukozowego. Do aminokwasów należy: izoleucyna, leucyna, a także walina. Odżywki białkowe mogą być też dobrze przyswajalne i warto spożywać je przed treningiem. Dzięki nim można osiągnąć aktywację syntezy białek mięśniowych. Jeżeli chcecie zbudować masę mięśniową, musicie regularnie się odżywiać, ale też ćwiczyć i to wykonywać ćwiczenia siłowe. W zwiększeniu masy mięśniowej swój udział mają także suplementy oparte na kreatynie oraz ZMA. Po wysiłku fizycznym i treningu siłowym należy wypić koktajl witaminowy. W ten sposób wzmocnicie także swój układ odpornościowy. Są także produkty spożywcze, które wykazują właściwości budujące mięśnie i na pewno należą do nich produkty oparte na dużej ilości białka typu filet z piersi kurczaka, jajka. Aby zbudować masę nie możecie zapominać też o wypoczynku, a więc warto postawić na jeden, dwa, czy nawet trzy dni bez treningu. W ten sposób nie będziecie musieli obawiać się uszkodzonych włókien mięśniowych. Pamiętajcie, że przy niewłaściwej diecie czy przetrenowaniu możecie zmagać się z niedoborem cynku. Spożycie kalorii podczas ćwiczeń na masę powinno być wyższe nawet o 30% niż to zalecane. Trzeba jeszcze wybierać produkty z niską zawartością tłuszczu.

Suplementacja na mase - o czym pamiętać podczas procesu budowania masy mięśniowej?

Podczas procesu budowania masy mięśniowej powinno się również stosować kreatynę, która pozwala na osiągnięcie dobrych efektów. Odpowiada też za szybszą regenerację jednostek energetycznych w komórkach mięśniowych. Taka suplementacja na masę ma charakter anaboliczny, a więc w tym czasie dochodzi do pobudzenia syntezy białek. Organizm wytwarza nowe białka oraz hormony budujące mięśnie. Jednak suplementy nie powinny zastępować prawdziwego pożywienia. Jeżeli zależy Wam, aby wzrost mięśni był szybszy możecie stosować również koktajle witaminowe oparte na bazie witamin, mikroelementów łatwo przyswajalnych. Taki koktajl przyspiesza regenerację. Nie zapomnijcie jeszcze o tym jak ważny jest efekt pompy mięśniowej. Dzięki temu możecie ćwiczyć dłużej i efektywniej, a przy tym osiągnięcie pożądaną masę ciała.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.