Wiadomości z Mysłowic

Szlabany parkingowe - jak wybrać

  • Dodano: 2019-03-28 12:30

System szlabanów parkingowych jest ważnym elementem całego systemu parkingowego. Razem z odpowiednio wyznaczonymi miejscami parkingowymi, trasami poruszania się samochodów, progami spowalniającymi, odbojnikami lub blokadami stanowi kompleksowe wyposażenie, które pozwala stworzyć sprawnie działający i bezpieczny parking.

  1. Szlabany parkingowe mogą być hydrauliczne lub elektromechaniczne.
  2. Przy wyborze szlabanu koniecznie należy pamiętać o odpowiedniej długości ramienia.
  3. Warto wybierać szlabany parkingowe o ciekawych, atrakcyjnych dla danego użytkownika, funkcjonalnościach.

Na co zwrócić uwagę?

Szlabany najczęściej dzielą się na hydrauliczne i elektromechaniczne. Obecnie popularnością cieszą się przede wszystkim te drugie. W przypadku szlabanów hydraulicznych koniecznie trzeba się bowiem upewnić, czy nie są one bardziej awaryjne, głównie w zimie, kiedy olej w nich wykorzystany może gęstnieć. Nie dzieje się tak oczywiście w przypadku każdego szlabanu, natomiast wybierając szlaban parkingowy warto na to zwrócić uwagę. Wybierając szlabana elektromechaniczny należy z kolei zwrócić uwagę na trwałość mechanizmu przeniesienia napędu. Dzięki temu możliwe jest bowiem zminimalizowanie hałasu oraz zlikwidowanie drgań i wibracji ramienia. Ciekawym rozwiązaniem jest też zapobieganie zamarzaniu w niskich temperaturach przez korzystanie z niewielkiej ilości prądu, co pozwala na utrzymanie stałej temperatury silnika nawet w niskich temperaturach (poniżej "0"°C). Zobacz: http://zegpar.com.pl/oferta/szlabany-parkingowe

Jakie funkcjonalności mogą mieć szlabany?

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru odpowiedniego szlabanu powinna być oczywiście długość ramienia. Wybierając konkretny model, zawsze trzeba wziąć pod uwagę, jaką przestrzeń ruchu ma on zamknąć. Czy parking jest przeznaczony wyłącznie dla samochodów osobowym, czy też większych pojazdów ciężarowych lub TIRów.

Szlabany powinny być wykonane w wytrzymałych i odpornych na działanie warunków zewnętrznych materiałów. Liczy się także ich antykolizyjność i antyzłamaniowość.

Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie listwy LED oświetlającej szlaban parkingowy, co szczególnie wartościowe okazuje się w późnych godzinach nocnych, a także w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo, zmieniające się kolory mogą sygnalizować otwarcie bądź zamknięcie szlabanu.

Wartościową funkcjonalnością, przede wszystkim z punktu widzenia użytkowników, jest automatyczne wykrywanie przeszkód. Ramię, przy uruchomieniu odpowiednich czujników, powędruje automatycznie do góry, co nie raz może uchronić od poważnego wypadku.

Warto dopytać także o istnienie funkcji "priorytet otwarcia" i "priorytet zamknięcia", która pozwala na ustawienie automatycznego zamknięcia lub otwarcia systemów parkingowy

  • systemy parkingowe
  • szlabany parkingowe

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.