Wiadomości z Mysłowic

Tablet LTE - dlaczego warto?

  • Dodano: 2018-08-10 08:15, aktualizacja: 2018-08-10 13:00

Technologia LTE to bardzo atrakcyjny i cieszący się coraz większą popularnością sposób na korzystanie z szybkiego i jednocześnie mobilnego Internetu. Zatem kiedy myślimy o takich urządzeniach jak tablety, warto zadbać, żeby umożliwiały one czerpanie z tej technicznej nowinki.

Tablet LTE. Co można zyskać?

LTE (Long Term Evolution) to najnowszy i na ten moment najszybszy sposób łączenia się z Internetem przy użyciu sieci GSM. Oznacza to, że tablet LTE będzie miał znacznie większe prędkości pobierania i wysyłania danych niż tablety, które oparto wyłącznie na starszych rozwiązaniach. W Polsce mamy, teoretycznie, możliwość uzyskania nawet 150 Mb/s. Jednak trzeba mieć świadomość, że nie zawsze udaje się to osiągać. Dlaczego? Bo im więcej urządzeń, które korzystają z Internetu LTE w pobliżu użytkownika, tym prędkość jest mniejsza. Liczy się też oczywiście odległość od nadajnika GSM. W naszym kraju LTE samo w sobie dostępne jest od 2011 r. Na samym początku jedynie niewielka część Polski była w zasięgu tego szybkiego Internetu. Obecnie wygląda to znacznie lepiej, bo zasięg wyszedł już poza granice miast. Do tego doszły niższe ceny, stąd inwestowania pieniędzy w tablet LTE nie ma co się obawiać.

Krótko mówiąc, tablet LTE to szybkie przeglądanie stron www, bezproblemowy transfer zdjęć oraz wygodne streamowanie materiałów wideo. Udostępnianie materiałów w jakości HD odbywa się ekspresowo. Nieważne, czy plik ma 50 MB, czy 250 MB, zostanie on w ciągu góra kilku minut udostępniony w popularnej chmurze lub bezpośrednio w serwisie YouTube.  Filmy natomiast możemy oglądać w 1080p bez obaw o przerwanie połączenia czy długie oczekiwanie na załadowanie się ulubionego serialu.

Czas ładowania większości witryn to kilka sekund. Wartością dodaną jest tu też to, że dzięki szybszemu działaniu dochodzi do zmniejszenia zużycia energii, a baterię można ładować jeszcze rzadziej.


Nie każdy też wie, że tablet  LTE ma mniejsze opóźnienia, które przekładają się na komfort grania w tytuły multiplayer. Dzięki tabletowi LTE gracze nie będą zawsze pierwszymi ofiarami w strzelankach online.

Coś za coś

Trzeba jedynie pamiętać, że tablety z tą szybką technologią są o kilkaset złotych droższe niż te w wersji bez LTE. Także pakiety internetowe, o które muszą zadbać użytkownicy tych urządzeń, nie należą do najtańszych. Z drugiej strony nie ma co się zrażać, szczególnie kiedy zależy nam na mobilności, szybkości i korzystaniu ze sprzętu poza domem. Tym bardziej że polscy operatorzy komórkowi cały czas pracują nad dodatkowymi usługami, a wraz z coraz większym upowszechnianiem LTE ceny bez wątpienia będą spadały. Również i sam tablet LTE w wielu przypadkach (ma tak np. Samsung) umożliwia korzystanie również z 2 i 3 G oraz oczywiście z Wi-Fi, więc także dzięki temu można szukać oszczędności.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.