Wiadomości z Mysłowic

Taśmy do pakowania - przydatne w każdym domu

  • Dodano: 2018-02-16 11:45

Bandaż, plaster i tabletki przeciwbólowe – to podstawowe składniki każdej domowej apteczki. Męska „apteczka” powinna natomiast zawierać śrubokręt, kombinerki i... taśmy do pakowania.

Typowe narzędzie w handlu

Wydawać by się mogło, że taśmy do pakowania nadają się do użycia jedynie w branży handlowej. Wiele osób sprzedaje swoje towary przez internet, przez co muszą one wysyłać je przy pomocy firmy kurierskiej. Zanim oddadzą paczkę kurierowi muszą ją przygotować do wysyłki. Jeżeli przedmiot jest dość sporych rozmiarów lub łatwo tłukący się, zalecane jest włożenie go w karton i oklejenie taśmą do pakowania.

Jednak to nie jedyne zastosowanie taśmy do pakowania. Oczywiście, sprawdza się ona bez zarzutu w handlu, jednak z powodzeniem można z niej korzystać w domu czy ogrodzie.

Lepsza od taśmy klejącej

W domu większość z nas ma kuzyna taśmy do pakowania, czyli taśmę klejącą. Jednak istnieją między nimi znaczące różnice. Przede wszystkim taśma klejąca jest zdecydowanie gorszej jakości. Można by długo pisać, czym się różnią obie taśmy, ale lepiej skupmy się na zaletach taśmy do pakowania. Są one o wiele bardziej trwałe od zwykłej taśmy klejącej. Dodatkowo posiadają bardzo mocny klej, który daje pewność, że przyklejona powierzchnia szybko „nie pozbędzie się” taśmy.

Dodatkowo są również odporne na działanie czynników atmosferycznych i z powodzeniem mogą być stosowane do klejenia powierzchni na otwartym powietrzu. Nie straszne są im deszcz, kurz, wilgoć, brud czy promieniowanie słoneczne.

Taśmy do pakowania, nie tylko do pakowania

W takim razie, jak wykorzystać je w domu? Jak to taśmę – do przyklejania i zaklejania. Będzie ona świetnym zamiennikiem taśmy klejącej, który zapewni o wiele lepszą przyczepność. Jeżeli wasze dziecko przykleja do ściany plakaty z ulubionymi piłkarzami, a wy boicie się, że zaraz spadną – rozwiązanie to taśmy do pakowania. Sprawdzi się ona również w przypadku remontu. Jeżeli chcecie zabezpieczyć meble bez wynoszenia ich, nałóżcie na nie folię stretch i przykleicie do podłoża taśmą do pakowania. - Dzięki temu nie tylko w skuteczny sposób ochronicie meble, ale również nie będziecie musieli martwić się przyczepność - tłumaczą specjaliści z pakowania24.pl oferujący taśmy do pakowania. Taśma sprawdzi się również na zewnątrz. Jeżeli naszą działkę odgradza drewniany płot i chcemy dyskretnie zabezpieczyć się przed wzrokiem innych, wystarczy zakleić szpary taśmą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.