Wiadomości z Mysłowic

Thrillery, które musisz zobaczyć

  • Dodano: 2020-08-10 14:15, aktualizacja: 2020-08-19 10:52

To bez wątpienia nasz ulubiony gatunek filmów. Thrillery zawsze wywołują pewien dreszczyk strachu, zawsze mają w zanadrzu jakiś zwrot akcji. Czasami mocno zaskakują, a czasami nieco mniej. Mimo to - to właśnie tutaj, w ten gatunek, można wrzucić najlepsze filmy. Postanowiliśmy więc, że podzielimy się z wami tymi filmami, które uważamy za godne polecenia, a które są właśnie z gatunku thriller. Jesteście ciekawi jakie produkcje zajmują specjalne miejsce w naszym filmowym sercu?

"Contratiempo"

Hiszpanie to potrafią robić filmy! Mówi się często, że to film kryminalny, ale nam zdecydowanie bardziej pasuje właśnie do thrillera. Być może dlatego, że ma taki charakter. Film wyszedł w 2016 roku i jest opowieścią o młodym biznesmenie, który pewnego dnia budzi się w pokoju hotelowym obok martwej kochanki. Zostaje oskarżony o zabójstwo, więc postanawia, że zatrudni najlepszą adwokat, która pomoże mu dotrzeć co właściwie stało się w tym pokoju hotelowym. Uwaga! Oglądajcie produkcję uważnie, bo musicie zauważyć każdy szczegół, jeśli chcecie dojść do prawdy zanim skończy się film. A i tak zakończenie bardzo was zaskoczy... Film "Contratiempo" można oglądać na platformie Netflix. 

"Zaginiona dziewczyna" 

Kolejna produkcja, którą znajdziecie na platformie Netflix. To thriller największej klasy, który został stworzony przez Davida Finchera. To on odpowiadał za reżyserię takich filmów jak "Podziemny krąg" czy "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona". Film powstał na podstawie powieści Gillian Flynn. Niegdyś Amy i Nick byli naprawdę szczęśliwi. Dzisiaj - są małżeństwem w kryzysie. Pewnego dnia, w dzień rocznicy, Amy ginie. Wszystkie podejrzenia padają na męża. On, przy pomocy niesamowitego detektywa, a także swojej siostry, planuje dowieść swojej niewinności i rozwikłać tę pokręconą zagadkę. Czy ma jakieś szanse, skoro wszyscy już wydali wyrok? 

"Siedem" 

Po raz kolejny - David Fincher. Jest po prostu wirtuozem w dziedzinie thrillerów. Ten z kolei opowiada o dwóch detektywach - młodym Millsie i starym Somerset'cie. Mają oni do rozwikłania iście trudną sprawę. Sprawę seryjnego mordercy, który wybiera swoje ofiary według specjalnego klucza. Zadanie nie jest łatwe i wszystko w tej sprawie może odwrócić się do góry nogami. Doskonały thriller, który trzyma w napięciu do ostatniej chwili. Wspaniałe role Pitta, Freemana i Spacey'a. 

A wy jakie filmy - thrillery lubicie najbardziej? Polećcie nam swoje propozycje, które doskonale wpasują się w hasło "najlepsze thrillery". Jesteśmy bardzo ciekawi. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.